rynekkultura

Garage Customs Italia i BMW w hołdzie mistrzom włoskiego designu

Jeśli Lapo Elkann bierze udział w jakimś projekcie to jest pewne, że będzie on odważny. Zobaczcie, jak prezentują się modele BMW i3 oraz BMW i8 w stylistyce Memphis Group - włoskiej ikony designu z lat 80.

Lapo Elkann to wnuk czołowej postaci w historii koncernu Fiat, Gianniego Agnellego. Lapo spędził młodość w Ameryce, jednak obecnie piastuje odpowiedzialne stanowisko w Fiacie, będąc dyrektorem promocji.

Oprócz tego jest znanym dandysem, który zaliczany jest do współczesnych ikon stylu.

Elkann

Oprócz pracy zawodowej i brylowania na salonach Elkann zaangażowany jest w unikalne przedsięwzięcie, jakim jest Garage Customs Italia. Ta mediolańska firma w świetny sposób łączy motoryzację  i design, a owocem jej pracy są interesujące i dopracowane projekty. Tym razem Garage Customs Italia postanowili sięgnąć do dorobku Memphis Group, jednej z najbardziej znaczących grup włoskiego designu w latach 80.

Memphis Group została założona w 1981 roku i słynęła z projektów awangardowych mebli. Ich cechą charakterystyczną było zastosowanie krzykliwych kolorów oraz asymetrycznych kształtów.

Włosi stanowili inspirację dla wielu późniejszych twórców designu, jednocześnie stając się jednym z symboli trendów z lat 80.

 

Memphis
MDG

Tym razem DNA grupy przeniesiono do świata motoryzacji. Charakterystyczne motywy przeniesiono na BMW i3 oraz BMW i8.

Efektem są bardzo odważne koncepty, które z pewnością robią wrażenie.

Całość prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, a przy tym doskonale wpisuje się w dotychczasowy dorobek Lapo Elkanna.

 

MDG
MDG
  • best of polska mafa
  • kupprenumerata