kultura

W berlińskim Berghain odbył się nietypowy pokaz mody. Królował unisex i egalitaryzm. Był też polski akcent

Z okazji zakończenia Berlin Alternative Fashion Week przedstawiamy najciekawsze projekty, które zaprezentowane zostały w słynnym klubie Berghain.

Berlin Alternative Fashion Week zasadniczo różni się od tygodni mody, do których zostaliśmy przyzwyczajeni. Nie zobaczymy tam ani wielkich i ekskluzywnych marek, ani czatujących na celebrytki fotografów Vogue'a. Zamiast tego otrzymujemy sporą dawkę niezależnych projektantów prezentujących niezwykle unikalną wizję twórczą.

Berliński festiwal kwestionuje role płci oraz promuje swobodę wyboru, zarówno tego kim jesteśmy jak i tego co chcemy ubierać.

Kolekcje zaprezentowane w ramach festiwalu skierowane są do wymagającego i otwartego odbiorcy, który nie godzi się na standardowe rozwiązania i gotowy jest na odkrywanie nowych tożsamości oraz nowych kierunków w modzie. Na wybiegu dominowały unisexowe propozycje stworzone z materiałów pozyskanych w etyczny sposób, w cenie dostępnej dla przeciętnego odbiorcy. Berliński festiwal miał również polski akcent – na wybiegu pokazane zostały prace polskiej artystki, Edyty Jermacz. Miejsce wydarzenia również nie było przypadkowe, Alternative Fashion Week odbył się w kolebce niemieckiej alternatywy - w mrocznym klubie Berghain.

Maison Mason - BAFW 2017 Maison Mason - BAFW 2017
Maison Mason - BAFW 2017 Maison Mason - BAFW 2017
ZL by ZLISM - BAFW 2017 ZL by ZLISM - BAFW 2017
Chaz Aracil und Mikey Woodbridge - BAFW 2017 Chaz Aracil und Mikey Woodbridge - BAFW 2017
Chaz Aracil und Mikey Woodbridge – BAFW 2017 Chaz Aracil und Mikey Woodbridge – BAFW 2017
Edyta Jermacz - BAFW 2017 @posh_foto Edyta Jermacz - BAFW 2017 @posh_foto
Eda Yorulmazoglu - BAFW 2017 Eda Yorulmazoglu - BAFW 2017
TWELVEPIECES – BAFW 2017 TWELVEPIECES – BAFW 2017
Ivana Pilja + Hungry – BAFW 2017 Ivana Pilja + Hungry – BAFW 2017
TZUJI – BAFW 2017 TZUJI – BAFW 2017

Tekst Ola Patola

  • best of polska mafa
  • kupprenumerata