We Wrocławiu powstaje schronisko dla roślin. Zamiast kupować kwiaty, będzie można je adoptować

Przeprowadzasz się i nie wiesz, co zrobić z wielkim fikusem sięgającym sufitu? A może robisz w ogrodzie wiosenne porządki i chcesz pozbyć się żywej choinki w doniczce? Skorzystaj z inicjatywy 'Zielony Departament' – schroniska dla roślin, które wkrótce otworzy się we Wrocławiu.

Wrocławski Magistrat wystartował z projektem 'Zielony Departament'. Cała akcja jest wspaniałomyślna i zaskakująca w swojej prostocie.

Tej jesieni każdy, kto ma niepotrzebną roślinkę, kwiatka doniczkowego, szczepkę, sadzonki, drzewko... cokolwiek, co mogłoby sobie jeszcze spokojnie rosnąć, a czym już nie chce się opiekować, będzie mógł je oddać do schroniska dla roślin.

W schronisku będzie można nie tylko bez konsekwencji porzucić niechciane rośliny, ale również adoptować nowe lub wymienić się nimi z kimś innym.

ogrodoman.pl ogrodoman.pl

– Bywa, że ktoś hoduje pelargonię na balkonie, a nie ma jak w mieszkaniu jej przezimować. Może więc ją oddać osobie, która ma takie warunki – mówi Agnieszka Cybulska-Małycha dyrektorka 'Zielonego Departamentu' w wywiadzie dla Gazety Wyborczej. – Nie trzeba koniecznie przynosić czegoś na wymianę. Nie będziemy się rozliczać: roślina za roślinę, bo zdarza się, że ktoś dopiero zakłada ogród i nie ma czego zostawić w schronisku, a przecież nie ma sensu, by kupował coś w sklepie.

Roślinę, którą chcemy oddać do schroniska należy przynieść w doniczce dokładnie opisanej co się w niej znajduje. Inicjatywa najprawdopodobniej będzie działać w każdy piątek i poniedziałek. Na miejscu będzie można skorzystać z porady pracownika Zarządu Zieleni Miejskiej, który zawsze będzie na miejscu.

Źródło: wroclaw.wyborcza.pl

  • best of polska mafa
  • kupprenumerata