rynek

Nowa wersja kultowej torby IKEA od Colette

Odświeżoną wersję torby IKEA Frakta zaprojektowała Sarah Endelman, dyrektor kreatywna Colette.

Torby IKEA Frakta nie da się pomylić z żadną inną. Jest niebieska (poza żółtymi logotypami), gigantyczna (71 litrów!), bardzo wytrzymała i kosztuje tylko 1,99 zł. Z założenia miała być wygodną alternatywą dla tradycyjnych koszyków oraz wózków sklepowych i doskonale sprawdziła się w tej roli. Klienci szwedzkiej firmy wypełniają ją drobnymi produktami dostępnymi na ekspozycji, a po zakupie zabierają je w niej do swoich domów.

Praktyczne właściwości Frakty sprawiły jednak, że wielu ludzi używa jej też zawsze wtedy, gdy trzeba przenieść coś, co nie mieści się w zwykłej torbie czy w plecaku.

Ci, którzy się kiedyś przeprowadzali, na pewno wiedzą, o co chodzi.

torbunia

Torba Frakta prawdopodobnie używanoby jeszcze częściej - np. podczas codziennych zakupów - gdyby nie była tak wyraźnie obrandowana. Wkrótce to się jednak zmieni, bowiem w ramach współpracy IKEA z Colette powstała nowa wersja kultowej torby. Odświeżoną Fraktę zaprojektowała sama Sarah Endelman, dyrektor kreatywna znanej francuskiej marki.

Torba jest w przeważającej mierze biała, urozmaiceniem kolorystycznym są jednak dwie duże charakterystyczne dla Colette niebieskie kropki z jednej strony oraz niebieskie grochy z drugiej strony.

Limitowaną partię toreb będzie można dostać do 6 maja w paryskim butiku Colette przy Rue Saint Honoré. W 2018 roku mają się pojawić w sklepach IKEA na całym świecie. Wcześniej torbę IKEA przeprojektowała marka HAY oraz Herman Cph.

torba ikea
kata