rynek

Zbudował kołowrotek dla ludzi rodem z klatki dla chomika, żeby mieć więcej ruchu w biurze [KONKURS]

Znamy prostsze sposoby na aktywną pracę.

Długotrwałe siedzenie przy biurku przyczynia się do wielu chorób cywilizacyjnych takich jak ból pleców, otyłość czy problemy z sercem. Specjaliści zalecają zmianę pozycji pracy nawet trzy razy w ciągu godziny, ponieważ to wpływa pozytywnie na stan napięcia mięśniowego i metabolizm oraz ułatwia utrzymanie odpowiedniego poziomu natlenienia mózgu.

Kiedy paraliżuje nas niepokój, zmiana pozycji pozwala też spojrzeć na problem z innej strony, bo nawet odrobina aktywności fizycznej rozładowuje stres.

Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań ułatwiających aktywną pracę takich jak biurka z elektryczną regulacją wysokości czy... biurka połączone z bieżnią. Te ostatnie są jednak bardzo drogie i dość niewygodne w użytkowaniu, dlatego Robb Godshaw postanowił stworzyć dla nich alternatywę. Amerykanin zbudował gigantyczny kołowrotek dla ludzi rodem z klatki dla chomika przy użyciu sklejki, kółek od deskorolki, kleju do drewna oraz podstawowych narzędzi.

Produkt można złożyć w 24 godziny, a jego konstrukcja jest dostosowana do biurek, przy których można pracować w pozycji stojącej. Instrukcję budowy kołowrotka możecie ściągnąć tutaj.

Jeżeli jednak nie macie na to czasu, a wizja bycia biurowym chomikiem was przeraża, to znamy prostszy sposób na aktywną pracę.

Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie (szczegóły poniżej), w którym można wygrać wyposażone w elektryczną regulację wysokości biurko VANK_move umożliwiające pracę zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Ta druga cieszy się w ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem, ponieważ współcześni pracownicy coraz częściej muszą działać w grupie, a wspólna praca nad projektem często odbywa się właśnie w pozycji stojącej. Rośnie też liczba freelancerów, którzy pojawiają się w biurach lub w centrach coworkingowych tylko od czasu do czasu i potrzebują miejsca do pracy 'z doskoku'. W przypadku VANK_move ta funkcja ma jeszcze jedną zaletę – biurko ma naprawdę duży blat, dlatego można je wykorzystywać jako stół do wspólnego biesiadowania.

VANK_move VANK_move

! UWAGA KONKURS !

 

Pokaż nam swoje miejsce pracy i wygraj wyposażone w elektryczną regulację wysokości biurko VANK_move warte ponad 4000 zł.

 

Do końca marca na łamach F5 będziemy wam prezentować najlepiej zaprojektowane przestrzenie, w których można płynnie łączyć pracę z czasem wolnym. Będziemy także podpowiadać, co zrobić, by zrelaksować się po pracy. W ten sposób chcemy was zainspirować do uczestnictwa w konkursie 'Nowoczesna Praca', który organizujemy wspólnie z marką VANK.

By wziąć udział w konkursie, wystarczy wrzucić na Instagrama zdjęcie swojego miejsca pracy z hasztagami #F5, #VANK i #NowoczesnaPraca oraz tagiem @vank_furniture. Na zdjęciu należy też otagować trzech znajomych, którzy mogą wziąć udział w konkursie.

Na początku kwietnia wspólnie z przedstawicielami VANK wybierzemy właściciela najbardziej kreatywnego miejsca pracy, który wygra biurko VANK_move warte ponad 4000 zł. Regulamin konkursu dostępny tutaj

  • vnk