rynekmarka

IKEA wprowadza meble, które można złożyć bez użycia narzędzi, śrubek i wkrętów

Czy to koniec kultowego imbusika?

Aby ułatwić montaż mebli, inżynierowie IKEA opracowali system montażowy, dzięki któremu meble składa się bardzo prosto i szybko - zupełnie tak, jak puzzle. System opiera się na zastosowaniu specjalnych kołków z klinami, które osadza się w odpowiednich, dopasowanych otworach. Nie potrzeba żadnych śrub, wkrętów, kleju ani narzędzi. Tym samym, nie potrzeba też żadnych metalowych elementów montażowych, spotykanych dotychczas w meblach IKEA. Mimo to, zmontowany mebel jest równie trwały.

Meble można łatwo składać i rozkładać, co jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych użytkowników, którzy znacznie częściej zmieniają miejsce zamieszkania.

- Zwykle meble IKEA zawierają wiele różnych kształtek. Pomyśleliśmy: a co by było, gdybyśmy spróbowali całkowicie się ich pozbyć? Właśnie jesteśmy na etapie wdrażania tego, by móc montować nasze meble jednym 'kliknięciem' - mówi CEO IKEA, Jesper Brodin.

Rozwiązanie będzie wykorzystane w meblach dostępnych w szerokiej dystrybucji. Już od stycznia w sprzedaży jest drewniany stół Lisabo, który można złożyć w zaledwie trzy minuty. 

źródło: dezeen.com

IKEA
IKEA
IKEA
IKEA
klik