rynek

5 powodów, dla których każdy powinien mieć biurko z elektryczną regulacją wysokości !KONKURS!

Jeszcze tylko 3 dni potrwa konkurs F5 i marki VANK, w którym można wygrać biurko z elektryczną regulacją wysokości warte ponad 4000 zł. Żeby wziąć w nim udział wystarczy zrobić jedno zdjęcie.

Od kilku lat meble umożliwiające pracę zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej, takie jak biurko VANK_move, cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Piszemy dlaczego warto zdecydować się na taki zakup, namówić do niego swojego szefa lub... wygrać w naszym konkursie (szczegóły poniżej).

1. Wysokość biurka jest tak samo ważna jak wysokość krzesła czy fotela

biurko1

Przyzwyczailiśmy się do siedzisk, które można regulować. Wielu osobom wciąż nie przychodzi do głowy, że parametry biurka również mają ogromne znaczenie.

Większość biurek ma standardową wysokość, która wbrew pozorom nie zawsze jest odpowiednia dla konkretnego użytkownika.

Kiedy siedzi się przy biurku z ramionami wzdłuż tułowia i łokciami zgiętymi pod kątem 90 stopni, ręce powinny swobodnie spoczywać na blacie. Należy jednak pamiętać o tym, że postawa zmienia się chociażby w zależności od tego, czy pisze się przy nim ręcznie, czy raczej korzysta się z komputera. Jeśli z biurka zamierza się korzystać na różne sposoby, to warto wybrać jest egzemplarz z regulacją wysokości, najlepiej elektryczną.

2. Częsta zmiana pozycji pracy pozwala uniknąć chorób cywilizacyjnych

zmiana

Długotrwałe siedzenie przy biurku przyczynia się do wielu chorób cywilizacyjnych takich jak ból placów, otyłość czy problemy z sercem. Należy jednak pamiętać o tym, że ciągłe stanie również nie jest szczególnie korzystne dla zdrowia - cierpią przez to m.in. nasze kolana.

Specjaliści zalecają zmianę pozycji pracy nawet trzy razy w ciągu godziny, ponieważ to wpływa pozytywnie na stan napięcia mięśniowego i metabolizm oraz ułatwia utrzymanie odpowiedniego poziomu natlenienia mózgu.

Kiedy paraliżuje nas niepokój, zmiana pozycji pozwala też spojrzeć na problem z innej strony, bo nawet odrobina aktywności fizycznej rozładowuje stres.

3. Praca na stojąco zwiększa produktywność

stoi

Badania przeprowadzone na przełomie 2013 i 2014 roku przez Texas A&M University’s Health Science Center School of Public Health ujawniły, że praca w pozycji stojącej jest bardziej wydajna. Przez pół roku obserwowano 167 pracowników teksańskiego call center.

Okazało się, że ci, którzy pracują na stojąco są średnio o 46 proc. bardziej produktywni od tych, którzy siedzą przy tradycyjnych biurkach.

Inne badania wykazały natomiast, że praca na stojąco redukuje poziom stresu, a także wpływa pozytywnie na nastrój i energię.

4. W grupie dobrze pracuje się na stojąco

stanie

Współcześni pracownicy coraz częściej muszą działać w grupie, a wspólna praca nad projektem często odbywa się właśnie w pozycji stojącej. Nieprzypadkowo – potwierdzają to m.in. badania Washington University w St. Louis z 2014 roku.

Studenci, którzy pracowali w grupie na stojąco byli bardziej zaangażowani we wspólny projekt.

Miejsce pracy, które zachęca ludzi do stania prowadzi do lepszej współpracy i większej liczby kreatywnych rozwiązań – twierdzi Andrew Knight z  Washington University.

5. Idealne rozwiązanie dla freelancerów

vank_move

Rośnie liczba freelancerów, którzy pracują w domu lub pojawiają się w biurach i w centrach coworkingowych tylko od czasu do czasu i potrzebują miejsca do pracy 'z doskoku'.

Warto dać im możliwość wybrania, czy wolą pracować na stojąco, czy na siedząco. I – w zależności od tego, na co się zdecydują – umożliwić im dostosowanie biurka do swoich potrzeb. Elektryczna regulacja wysokości mebla jest w tym wypadku nie tylko ukłonem w stronę osoby pracującej, ale także najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Źródła: Apartment Therapy, The Washington Post, Authority Nutrition, Reuters

  • vank

! UWAGA KONKURS !

 

Pokaż nam swoje miejsce pracy i wygraj wyposażone w elektryczną regulację wysokości biurko VANK_move warte ponad 4000 zł.

 

Do końca marca na łamach F5 będziemy wam prezentować najlepiej zaprojektowane przestrzenie, w których można płynnie łączyć pracę z czasem wolnym. Będziemy także podpowiadać, co zrobić, by zrelaksować się po pracy. W ten sposób chcemy was zainspirować do uczestnictwa w konkursie 'Nowoczesna Praca', który organizujemy wspólnie z marką VANK.

By wziąć udział w konkursie, wystarczy wrzucić na Instagrama zdjęcie swojego miejsca pracy z hasztagami #F5, #VANK i #NowoczesnaPraca oraz tagiem @vank_furniture. Na zdjęciu należy też otagować trzech znajomych, którzy mogą wziąć udział w konkursie.

Na początku kwietnia wspólnie z przedstawicielami VANK wybierzemy właściciela najbardziej kreatywnego miejsca pracy, który wygra biurko VANK_move warte ponad 4000 zł. Regulamin konkursu dostępny tutaj. 

  • best of polska
  • kupse2