markamedia

IKEA uczy, jak urządzić małe pokoje tak, by maksymalnie wykorzystać ich przestrzeń

Z praktycznych reklam IKEA dowiemy się, jak optymalnie urządzić niewielką sypialnię, salon, kuchnię oraz pokój dla dzieci.

Coraz więcej osób mieszka na niewielkich powierzchniach, które z łatwością można zagracić. Jak sprawić, aby małe mieszkanie stało się wygodne i funkcjonalne? Na to pytanie odpowiada seria 'IKEA square meter challenge'. Z czterech krótkich wideo dowiadujemy się, jak urządzić niewielką sypialnię dla dwóch osób, pokój dzienny dla rodzica z trójką dzieci, małą kuchnię oraz pokój dla dwójki dzieci w wieku 4 i 8 lat. Okazuje się, że IKEA dostarcza niezwykłej ilości sprytnych rozwiązań.

Według IKEA kluczem do optymalnego wnętrza jest duża ilość różnego rodzaju schowków. Firma proponuje na przykład wykorzystanie szafek kuchennych w roli platformy dla materaca – w ten sposób pod łóżkiem zyska się dużo przestrzeni do przechowywania.

Wśród rozwiązań proponowanych przez IKEA dominują wielofunkcyjne i składane meble – w zależności od potrzeby mogą one pełnić różne funkcje i nie zajmują wiele miejsca, kiedy nie są używane.

Firma proponuje, aby roletę okienną zamienić w ekran projekcyjny, stawia także na różnego rodzaju meble na kółkach. Sprytne sugestie IKEA z pewnością pomogą w praktycznym urządzeniu każdej, nawet najmniejszej przestrzeni.

Źródło: Adweek

ikea