rynektechnologiamarka

IKEA wprowadza zakupy online w kolejnych polskich miastach

Sprawdź, czy musisz wychodzić z domu za każdym razem, gdy potrzebujesz czegoś z IKEA.

Dotarcie do IKEA często zajmuje sporo czasu, szczególnie jeżeli dom handlowy marki mieści się na dalekich obrzeżach naszego miasta lub w znacznej odległości od miejscowości, w której mieszkamy. Co prawda firma robi wszystko, by wynagrodzić nam ewentualne trudy związane z dojazdem. 

W sklepach IKEA znajdują się strefy zabawy, gdzie można zostawić dzieci pod opieką. Na miejscu są też restauracje, w których można posilić się podczas wnętrzarskich łowów. 

Nie wszystkim jednak to wystarczy. Dlatego marka stara się zbliżyć do klientów. Jakiś czas temu pisaliśmy o planach uruchomienia mniejszych sklepów w centrach brytyjskich miast. W Polsce natomiast od listopada zeszłego roku sieć testuje system zakupów przez internet.

mapson

Kupować przez internet początkowo mogli klienci z Wrocławia, Opola i okolic. Według przedstawicieli marki rozwiązanie cieszyło się bardzo dużą popularnością. Teraz przyszedł czas na kolejny etap wdrażania usługi. 

Od 1 lutego ze sklepu internetowego IKEA mogą korzystać mieszkańcy Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Poznania, Bydgoszczy, Łodzi oraz okolic tych miast.

Na razie online można zamówić wyłącznie meble. 

Zależy nam, aby każdy sposób zakupów, jaki wybiorą nasi klienci, był dla nich łatwy i wygodny. Dlatego wdrażając nowe rozwiązania, chcemy je dokładnie sprawdzać oraz na bieżąco usprawniać. Stąd podjęliśmy decyzję, aby internetową sprzedaż mebli wprowadzić początkowo w jednym regionie, a następnie rozwijać ją w kolejnych. Zwiększając w ten sposób zasięg, możemy zadbać o wysoką jakość – komentuje Monika Zielińska, zastępca dyrektora ds. sprzedaży wielokanałowej w Polsce.

IKEA przewiduje, że w pełni funkcjonalny sklep online, z którego będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Polski, ruszy pod koniec 2017 roku.

Tutaj można sprawdzić, czy w twojej miejscowości działa już sklep IKEA online.

ika