rynek

Polska marka pokazuje nowe produkty na Stockholm Design Week

Sztokholm to idealne miejsce na europejski debiut marki VANK. Minimalistyczny design mebli firmy świetnie wpisuje się w skandynawskie gusta.

Stockholm Design Week, który wystartował we wtorek, to z pewnością najważniejsze wydarzenie w branży wnętrzarskiej w całej Skandynawii. Wystawiają się tu największe marki meblowe z tej części Europy, a imprezę co roku odwiedza ponad 40 tys. gości, którzy podpatrują trendy na najbliższe miesiące.

Tym, co wyróżnia sztokholmskie targi od innych imprez tego typu, jest wyraźne skupienie na temacie mebli biurowych oraz mebli akustycznych wyciszających środowisko pracy.

W tegorocznej edycji wydarzenia nie zabrakło polskiego akcentu, którym jest stoisko marki VANK. Firma szuka tu zagranicznych partnerów i trzeba przyznać, że to świetny wybór. Uniwersalny, minimalistyczny design mebli VANK, który sprawdza się zarówno w pracy, jak i w domu, doskonale wpisuje się bowiem w klimat targów i zainteresowania Skandynawów.

- Z designem skandynawskim łączy nas minimalizm i geometria, a także zamiłowanie do naturalnych materiałów i ekologiczne podejście do procesu produkcyjnego. – mówi Anna Vonhausen, dyrektor kreatywny VANK. - Liczymy, że na północy spodoba się połączenie chłodnego metalu z naturalnymi materiałami, bo obok ich charakterystycznego stylu opartego na ciepłych kolorach i drewnie, cenione są również formy bardziej futurystyczne dodaje.

Stoisko marki VANK w Sztokholmie Stoisko marki VANK w Sztokholmie

Ekspozycja VANK utrzymana jest w spokojnej, eleganckiej kolorystyce. Pastelowe tkaniny korespondują ze srebrzystym szlifem aluminiowych komponentów. Najbardziej wyeksponowane są produkty wyróżnione w międzynarodowych konkursach, czyli fotel WOODI oraz biurko VANK_move i mobilna ścianka akustyczna VANK_wall. Oprócz nich marka pokazuje też nowości takie jak sofa VANK_belong czy budka akustyczna VANK_mello

Jeżeli do 11 lutego będziecie na sztokholmskich targach, koniecznie zajrzyjcie na stanowisko VANKA (Pawilon B, nr B:14:17) i sprawdźcie jak poradzili sobie Polacy. 

Fotel VANK WOODI - zdobywca Red Dot Design Award 2012 Fotel VANK WOODI - zdobywca Red Dot Design Award 2012
VANK_move i VANK_wall - zdobywcy nagród iF Design Award 2016 VANK_move i VANK_wall - zdobywcy nagród iF Design Award 2016
Modułowa sofa VANK_belong sprawdza się zarówno we wnętrzach domowych, jak i w publicznych, np. w poczekalniach. Modułowa sofa VANK_belong sprawdza się zarówno we wnętrzach domowych, jak i w publicznych, np. w poczekalniach.
Budka akustyczna VANK_mello Budka akustyczna VANK_mello
  • vankson