rynek

5 najlepszych miejsc do coworkingu w Poznaniu !KONKURS!

Prześwietlamy najlepsze miejsca w stolicy Wielkopolski, w których w spokoju popracujesz wśród innych freelancerów.

Na coworkingowej mapie stolicy Wielkopolski znajduje się już ponad 25 punktów, które ulokowane są w różnych dzielnicach miasta. Dawniej były to gównie przestrzenie, w których można było wynająć biurko na określony czas – miesiąc, tydzień lub nawet na kilka godzin. Obecnie pojawiają się też biura, do których można wpaść, kiedy tylko ma się ochotę, jeżeli uiści się odpowiedni abonament. Ich zaletą jest nie tylko możliwość korzystania z pakietu usług (np. księgowych), ale też możliwość nawiązywania wartościowych, inspirujących kontaktów. 

W przestrzeniach coworkingowych ważne jest też samo środowisko pracy, czyli wnętrza dostosowane do potrzeb freelancerów.

Freelancerzy chcą bowiem czuć się swobodniej niż w standardowych biurach, a jednocześnie muszą mieć dostęp do odpowiedniej infrastruktury (m.in. sal spotkań, strefy relaksu czy mebli umożliwiające pracę z doskoku, takich jak biurko VANK_move, które można wygrać w naszym konkursie). Są też miejsca dostosowane do potrzeb rodziców, które pozwalają łączyć pracę z opieką nad dzieckiem. Które z nich są najlepsze? Wszystko zależy od tego, czego szukamy. Dla jednych jest to cisza i spokój, a dla innych możliwość swobodnej wymiany kontaktów, poznawania ludzi i poszerzania horyzontów. Oto 5 naszych propozycji:

1. Plus Jeden (ul. Za Bramką 1, czynne w dni powszednie od 8:30 do 17:30)

plus1

Najmłodsza z przestrzeni w zestawieniu. Inicjatywa powstała w ramach programu Urzędu Miasta Poznania.

Działa od miesiąca i jest jedynym miejscem coworkingowym w Poznaniu, do którego można przyjść i popracować zupełnie za darmo.

W przestrzeni wspólnej znajdują się 24 miejsca. Osoby korzystające z usług Plus Jeden mogą napić się kawy czy herbaty, skorzystać  z darmowego WiFi oraz strefy wypoczynkowej z kanapami, a także biblioteczki. W drugiej połowie roku uruchomiona zostanie strefa komercyjna zawierająca mini biura oraz sale konferencyjne – ta część będzie już płatna. Inicjatywa wspiera lokalnych przedsiębiorców i pomysłodawców między innymi poprzez możliwość skorzystania z bezpłatnych usług doradczych i szkoleniowych, ale tak naprawdę przyjść popracować może każdy – drzwi Plus Jeden otwarte są codziennie od godziny 8:30 do 17:30.

2. Grobla 7 (ul. Grobla 7,  czynne w dni powszednie od 9:00 do 17:00)

cowo2

Działa od października 2015 roku. To nie tylko przestrzeń coworkingowa, ale również przestrzeń eventowa i showroom. Grobla 7 powstała z pasji dwóch osób, które pragnęły szerzyć ideę coworkingu w Poznaniu, ale nie ograniczać się jedynie do wynajmowania przestrzeni w tym celu. Każdy może tu przyjść i popracować. Korzystanie z Grobla 7 jest płatne, jednak cena na tle innych poznańskich miejsc tego typu jest naprawdę konkurencyjna.

Grobla 7 oferuje osobom spędzającym tam czas kawę, herbatę oraz przekąski, WiFi, strefę relaksu, salkę do prywatnych rozmów z klientami, a także dostęp do drukarki, rzutnika, tablic czy flipchartów.

Dla stałych klientów dostępne są także schowki na dokumenty. Grobla 7 to również przestrzeń eventowa, co oznacza, że bez problemu można tam zorganizować szkolenia, warsztaty, a także konferencje, również wieczorami i w weekendy. Miejsce pełni też funkcję showroomu z designem i przestrzeni wystawowej.

3.Biurcoo (ul. 27 grudnia 9/7, czynne w dni powszednie od 8:00 do 18:00) 

biurcoo

Miejsce działa od maja 2014 roku i powstało z zamiłowania do ludzi, spotkań, dzielenia się oraz pomocy. Inicjatorem był pochodzący z Puertollano w Hiszpanii Fernando. To miejsce otwarte dla wszystkich – również chcących kompleksowo prowadzić swoją działalność. Każdy może tu przyjść, wynająć biurko i popracować, a potem odpocząć w strefie chill. Biurcoo dzieli się na kilka sekcji:

Hot Spot –  miejsca dla osób pragnących popracować przez kilka godzin (dostępnych jest 15 takich miejsc);

Biurko standard – miejsca dla stałych bywalców oraz osób pragnących popracować przez kilka dni czy godzin w tygodniu (dostępnych jest 6 takich biurek);

Autorska wnęka – 3 siedzenia typu 'cube', które są nieco odizolowane i zapewniają jeszcze większy komfort pracy;

Mini biuro dla 4 osób.

Użytkownicy przestrzeni mogą także skorzystać z kameralnej sali konferencyjnej dla 3-4 osób. Do dyspozycji każdego jest darmowe WiFi, flipchart, tablica oraz dystrybutor wody. Na parterze znajduje się restauracja, ale osoby pragnące udać się na krótką przerwę mogą również same przyrządzić posiłek w Biurcoowej kuchni. Można także zamówić catering. Przestrzeń otwarta jest na prowadzenie szkoleń i warsztatów.

4. Coworking Re-Kreacja (ul. Aleje Niepodległości 36, czynne całodobowo)

rekre

Działa od listopada 2015 roku.

To jedyna przestrzeń coworkingowa w Poznaniu, która jest otwarta 24 godziny na dobę.

Osoba wykupująca abonament (minimum miesiąc) otrzymuje specjalną kartę, za pomocą której może korzystać z dostępnej przestrzeni 7 dni w tygodniu, przez całą dobę. Miejsce oferuje darmowe WiFi, ksero, salę konferencyjną oraz open space dla miłośników pracy w grupie. W budynku znajduje się również siłownia i kawiarnia. Miejsce położone jest w centrum miasta, a dostępność zdecydowanie wyróżnia je na tle pozostałych przestrzeni coworkingowych.

5. Miejsce 14/1 (ul. Skryta 14/1, czynne od 10:00 do 18:00)

cowo6

Działa od 2014 roku. To kameralna przestrzeń położona w XX-wiecznej kamienicy przy jednej z najpiękniejszych ulic Poznania. Wewnątrz znajdują się biurka do coworkingu oraz pracownia sitodruku dla osób zajmujących się modą (można w niej tworzyć nadruki na ubrania). Miejsce 14/1 to kameralna przestrzeń dla każdego, kto chce pracować bardziej efektywnie i z większą przyjemnością. 

W Miejscu 14/1 oprócz przestrzeni coworkingowej znajduje się bank czasu, czyli przestrzeń kreatywna, gdzie styka się moda, sztuka, film oraz animacja 3D.

Można zrealizować tam swój własny projekt lub podjąć współpracę z innymi. Istnieje także opcja wykupienia biurka dzień lub cały tydzień. Miejsce stawia na kreatywny rozwój i różnego rodzaju inicjatywy osób z zewnątrz, stając się zarówno centrum coworkingu, designu, jak i sztuki.

Tekst: Paulina Wichrowska

  • vank

Różnice między przestrzeniami mieszkalnymi, biurowymi i publicznymi zacierają się. Dlatego polska marka meblowa VANK od początku stawia na uniwersalny, minimalistyczny design, który dobrze sprawdza się w każdej z tych przestrzeni. 

Doskonałym przykładem tej strategii jest wyposażone w elektryczną regulację wysokości Biurko VANK_move, przy którym można pracować zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Ta druga cieszy się w ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem, ponieważ współcześni pracownicy coraz częściej muszą działać w grupie, a wspólna praca nad projektem często odbywa się właśnie w pozycji stojącej. Rośnie też liczba freelancerów, którzy pojawiają się w biurach lub w centrach coworkingowych tylko od czasu do czasu i potrzebują miejsca do pracy 'z doskoku'. Zmiana pozycji raz na kilka godzin jest zresztą zalecana właściwie każdemu pracownikowi biurowemu, gdyż pozwala uniknąć wielu chorób cywilizacyjnych. W przypadku VANK_move ta funkcja ma jeszcze jedną zaletę – biurko ma naprawdę duży blat, dlatego można je wykorzystywać jako stół do wspólnego biesiadowania.

VANK_move

! UWAGA KONKURS !

 

Pokaż nam swoje miejsce pracy i wygraj wyposażone w elektryczną regulację wysokości biurko VANK_move warte ponad 4000 zł.

 

Do końca marca na łamach F5 będziemy wam prezentować najlepiej zaprojektowane przestrzenie, w których można płynnie łączyć pracę z czasem wolnym. Będziemy także podpowiadać, co zrobić, by zrelaksować się po pracy. W ten sposób chcemy was zainspirować do uczestnictwa w konkursie 'Nowoczesna Praca', który organizujemy wspólnie z marką VANK.

By wziąć udział w konkursie, wystarczy wrzucić na Instagrama zdjęcie swojego miejsca pracy z hasztagami #F5, #VANK i #NowoczesnaPraca oraz tagiem @vank_furniture. Na zdjęciu należy też otagować trzech znajomych, którzy mogą wziąć udział w konkursie.

Na początku kwietnia wspólnie z przedstawicielami VANK wybierzemy właściciela najbardziej kreatywnego miejsca pracy, który wygra biurko VANK_move warte ponad 4000 zł. Regulamin konkursu dostępny tutaj.

  • best of polska
  • kupse2