rynek

5 najlepszych miejsc do coworkingu w Warszawie !KONKURS!

Prześwietlamy najlepsze miejsca w stolicy, w których w spokoju popracujesz wśród innych freelancerów.

Wraz ze wzrostem elastyczności godzin pracy, popularnością zleceń freelancerskich i kontraktowych oraz wideokonferencji, coraz więcej ludzi podejmuje pracę, w której nie trzeba codziennie pojawiać się w biurze. Chcą być bardziej elastyczni, pracować wtedy, kiedy im to pasuje i tam, gdzie im to najbardziej odpowiada. Według statystyk przygotowanych przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych aż 23 proc. spośród wszystkich zatrudnionych spędza co najmniej jeden dzień w tygodniu, pracując zdalnie. Ta tendencja jest najbardziej widoczna wśród absolwentów wyższych uczelni.

Odsetek ludzi z wyższym wykształceniem, którzy przyznają, że regularnie wykonują swoje obowiązki w zewnętrznym miejscu pracy wynosi aż 39 proc.

Spora część z nich nie chce jednak pracować z domu, tylko wybiera przestrzenie coworkingowe. Ich zaletą jest nie tylko możliwość korzystania z pakietu usług (np. księgowych) oraz nawiązywania wartościowych, inspirujących kontaktów. Kluczowe jest też samo środowisko pracy, czyli wnętrza dostosowane do potrzeb freelancerów, którzy chcą się czuć swobodniej niż w standardowych biurach i jednocześnie muszą mieć dostęp do odpowiedniej infrastruktury (m.in. sal spotkań, strefy relaksu czy mebli umożliwiające pracę z doskoku, takich jak biurko VANK_move, które można wygrać w naszym konkursie).

cowork

Ta tendencja jest widoczna również w Polsce. 

Na coworkingowej mapie Warszawy znajduje się już kilkadziesiąt różnych punktów, które ulokowane są niemal w każdej dzielnicy miasta. 

Dawniej były to gównie przestrzenie, w których można było wynająć biurko na określony czas – miesiąc, tydzień lub nawet na kilka godzin. Obecnie pojawiają się też biura, do których można wpaść, kiedy tylko ma się ochotę, jeżeli uiści się odpowiedni abonament. Są też miejsca dostosowane do potrzeb rodziców, które pozwalają łączyć pracę z opieką nad dzieckiem. Które z nich są najlepsze? Wszystko zależy od tego, czego szukamy. Dla jednych jest to cisza i spokój, a dla innych możliwość swobodnej wymiany kontaktów, poznawania ludzi i poszerzania horyzontów. Oto 5 naszych propozycji:

1. Brain Embassy (Adgar Park West, Al. Jerozolimskie 181)

Nowoczesna, świetnie zaprojektowana przestrzeń, w której znajduje się łącznie 250 miejsc pracy. Można wynająć biurko na jeden dzień albo na cały miesiąc, z opcją wybrania konkretnego miejsca lub korzystania z tego, które w danej chwili jest dostępne. Do dyspozycji użytkowników jest też 100 biur prywatnych. W cenie każdego z pakietów bezpłatne WiFi, dostęp do drukarek, sale do spotkań formalnych i nieformalnych oraz strefa kuchenna.

BrainEmbassy
BrainEmbassy
BrainEmbassy

2. Campus Warsaw (Ząbkowska 27/31)

Campus Warsaw to wyjątkowe miejsce na Pradze, które powstało z inicjatywy Google. Dawniej była tu fabryka wódki, teraz to budynek, w którym gorące umysły freelancerów gotują się od pomysłów. To tu swoje siedziby znalazły dziesiątki startupów – zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Każdego dnia można tu spotkać kreatywne towarzystwo, które zainspiruje do działania, wesprze radą albo podzieli się własnym pomysłem. Korzystanie z Campusu jest bezpłatne – należy się najpierw tylko zarejestrować. Rejestracja jest dostępna zarówno dla tych, którzy mają głowę pełną pomysłów, jak i dla tych, którzy dopiero tych pomysłów szukają. Znajdują się tu biura, sale konferencyjne, biurka w otwartej przestrzeni, a także kawiarnia.

Dla osób, które potrzebują przestrzeni do coworkingu i spotkań, idealnym miejscem, działającym w Campusie na zasadach partnerstwa jest TechHub, czyli  specjalna inicjatywa dla startupów. TechHub mieści się w budynku Campusu, a korzystać z niego mogą wszyscy zarejestrowani w Campusie, którzy uiścili określoną opłatę. Przystąpienie do członkostwa w TechHubie to dostęp do globalnej społeczności - również możliwość pracy z pozostałych lokalizacji takich jak Londyn czy Madryt - oraz do unikatowego programu wsparcia.

Świetne miejsce dla startupów, freelancerów i wszystkich, którzy poszukują inspirującej przestrzeni.

Campus
campus

3. Fantastic Studio (Plac gen. Józefa Hallera 5, lok. 14a)

Fantastic Studio to 270 m2 przyjaznej i twórczej przestrzeni, w której zainteresowani znajdą biurka i gabinety na godziny, mikrobiura oraz sale konferencyjne i szkoleniowe. W cenie biurka typu open space jest m.in. WiFi, dostęp do 'ChillOut-Kuchni' z nielimitowaną kawą i herbatą, a także możliwość skorzystania z urządzeń biurowych. Można wybrać także biuro prywatne, z którym dostaje się pakiet 5 godzin sali konferencyjnej oraz możliwość rejestracji siedziby firmy, fundacji lub stowarzyszenia.

FantasticStudio
FantasticStudio
sala

4. Reaktor (ul. Bohomolca 15)

Reaktor to jedyna w swoim rodzaju przestrzeń coworkingowa w Warszawie, w której znajdzie się miejsce dla warszawskich startupów oraz freelancerów, którzy szukają czegoś więcej niż biurka do pracy. Atmosfera Reaktora sprzyja nawiązywaniu kontaktów, dzięki czemu miejsce staje się przestrzenią networkingową, owocującą nowymi znajomościami, pomysłami i ciekawymi przedsięwzięciami. Poza coworkingiem w Reaktorze odbywają się także przeróżne wydarzenia, które są dodatkową okazją do wymiany kontaktów. Twórcy miejsca wiedzą, że do bycia twórczym potrzeba nie tylko ciszy i skupienia, ale też zabawy. Dlatego poza przestrzenią do pracy znajduje się tu m.in stół do ping-ponga, piłkarzyki i zielony ogród, w którym można zregenerować siły, leżąc na trawie.

reaktor
rktor

5. Labour Cafe Deli & Co-working (ul. Tamka 49)

Połączenie kawiarni i przestrzeni coworkingowej. Lokal zajmuje 3 piętra, a każde jest przeznaczone do innego celu. Na parterze znajdziemy miejsca do pracy indywidualnej oraz duży stół, przy którym można urządzić burzę mózgów ze współpracownikami. Pierwsze piętro ma charakter typowo knajpiany – wygodne fotele zachęcają do rozmów i czytania książek. Najwyższy segment, znajdujący się na antresoli, jest natomiast przystosowany do przeprowadzania prezentacji i organizowania konferencji. W kawiarni znajdziemy wyposażenie, które umożliwi wygodną pracę – szybkie WiFi, dużą ilość gniazdek, drukarki, ksero i skaner (do bezpłatnego użytku) oraz flipcharty. Nie brakuje również lektur i czasopism, które pomogą na chwilę oderwać się od pracy przy komputerze. To wszystko w towarzystwie najróżniejszych kaw (parzonych także po wietnamsku), śniadań, lunchów i deserów.

labour
labour
labour
labour
  • vank

Różnice między przestrzeniami mieszkalnymi, biurowymi i publicznymi zacierają się. Dlatego polska marka meblowa VANK od początku stawia na uniwersalny, minimalistyczny design, który dobrze sprawdza się w każdej z tych przestrzeni. 

Doskonałym przykładem tej strategii jest wyposażone w elektryczną regulację wysokości Biurko VANK_move, przy którym można pracować zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Ta druga cieszy się w ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem, ponieważ współcześni pracownicy coraz częściej muszą działać w grupie, a wspólna praca nad projektem często odbywa się właśnie w pozycji stojącej. Rośnie też liczba freelancerów, którzy pojawiają się w biurach lub w centrach coworkingowych tylko od czasu do czasu i potrzebują miejsca do pracy 'z doskoku'. Zmiana pozycji raz na kilka godzin jest zresztą zalecana właściwie każdemu pracownikowi biurowemu, gdyż pozwala uniknąć wielu chorób cywilizacyjnych. W przypadku VANK_move ta funkcja ma jeszcze jedną zaletę – biurko ma naprawdę duży blat, dlatego można je wykorzystywać jako stół do wspólnego biesiadowania.

VANK_move VANK_move

! UWAGA KONKURS !

 

Pokaż nam swoje miejsce pracy i wygraj wyposażone w elektryczną regulację wysokości biurko VANK_move warte ponad 4000 zł.

 

Do końca marca na łamach F5 będziemy wam prezentować najlepiej zaprojektowane przestrzenie, w których można płynnie łączyć pracę z czasem wolnym. Będziemy także podpowiadać, co zrobić, by zrelaksować się po pracy. W ten sposób chcemy was zainspirować do uczestnictwa w konkursie 'Nowoczesna Praca', który organizujemy wspólnie z marką VANK.

By wziąć udział w konkursie, wystarczy wrzucić na Instagrama zdjęcie swojego miejsca pracy z hasztagami #F5, #VANK i #NowoczesnaPraca oraz tagiem @vank_furniture. Na zdjęciu należy też otagować trzech znajomych, którzy mogą wziąć udział w konkursie.

Na początku kwietnia wspólnie z przedstawicielami VANK wybierzemy właściciela najbardziej kreatywnego miejsca pracy, który wygra biurko VANK_move warte ponad 4000 zł. Regulamin konkursu dostępny tutaj

  • best of polska
  • kupse2