rynek

5 pomysłów na poprawę nastroju podczas Blue Monday !!!KONKURS!!!

Najsmutniejszy dzień w roku można jakoś przeżyć, tylko trzeba sobie pomóc. Z okazji Blue Monday wybraliśmy dla was design na poprawę nastroju. 

Za główny czynnik wywołujący depresję sezonową (ang. S.A.D. lub winter blues) uważa się niedobór światła słonecznego jesienią i zimą. Sposobami na niwelowanie objawów tej dolegliwości mogą być m.in. lampy lecznicze, psychoterapia, odpowiednia dieta, zimowe wakacje lub specjalne zioła czy antydepresanty.

Mogą one być pomocne podczas 'Blue Monday', który jest w pewnym sensie chwilową depresją sezonową podniesioną do kwadratu, gdyż poza brakiem naturalnego światła jest on także wynikiem dodatkowych czynników. Są nimi m.in. świadomość upływającego czasu, niedotrzymanie postanowień noworocznych, czy konieczność spłaty kredytów zaciągniętych w okresie świątecznym. 

Dobry design potrafi zdziałać cuda, dlatego razem z Marceliną Plichtą, która współtworzy sklep Muppetshop, przygotowaliśmy zestawienie 5 designerskich pomysłów, które ułatwiają radzenie sobie z depresją sezonową i Blue Monday. Mamy też dla was konkurs na poprawę nastroju. Szczegóły poniżej!

Leczymy się światłem!

I nie chodzi o lampy lecznicze, ale takie, w których możemy zakochać się na dobre, a działają jak antydepresanty. Bo jak inaczej zareagować na lampę, która unosi się pod sufitem niczym balon? Tak wyglądają lampy Brokis Memory, które występują w różnych rozmiarach oraz kolorach, i wnoszą do przestrzeni mnóstwo pozytywnej energii. Nie tylko świetlnej. Podobne działanie ma lampa ENO Studio FAVOURITE THINGS, w której możemy ukryć wspomnienia i ulubione artefakty właśnie, najlepiej takie, na widok których od razu zrobi nam się cieplej na sercu. 

Lampa BROKIS MEMORY Lampa BROKIS MEMORY
ENO Studio FAVOURITE THINGS ENO Studio FAVOURITE THINGS

Leniuchujemy, odpoczywamy

Tak, są takie dni, kiedy po prostu lepiej zostać w domu, odciąć się od świata, posłuchać ulubionej muzyki. Do tego przyda się miękkie siedzisko FATBOY, które posłuży jako pufa, leżanka lub fotel. Grunt, że można się w nim zapaść i odpłynąć – zmienia kształt w zależności od potrzeb użytkownika.

Pierwszy model Fatboya sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy. 

Fatboy powstał w 2002 roku i podbił rynek, a dziś sprzedawany jest w 50 krajach. Do leżanek dołączyły hamaki i inne poprawiacze nastroju.

Miękkie siedzisko FATBOY ORIGINAL, cena: 855 zł. do kupienia tutaj

FATBOY ORIGINAL FATBOY ORIGINAL
FATBOY ORIGINAL FATBOY ORIGINAL
Dodatkowa dawka humoru
 
Chispum to marka, która powstała w Barcelonie i od 2003 roku tworzy naklejki ścienne, ale też tapety. Zatrudnia do współpracy artystów z całego świata, tworząc urocze i zabawne komentarze do naszego życia codziennego, które przemawiają do nas ze ścian. Znaleźliśmy w ich ofercie sporo propozycji w sam raz na Blue Monday.
Chipsum podkreśla, że wywoływanie uśmiechu i sprawianie, że ludzie są szczęśliwsi to ich misja. 
Zaklinamy więc rzeczywistość z naklejkami, które głoszą, że niebo jest dziś niebieskie, a 'niebieski poniedziałek' został odwołany i możemy iść spać.
 
Naklejki Chipsum: od 99 zł, można kupić tu
Naklejki Chipsum Naklejki Chipsum

Terapia kolorem

Kiedy za oknem jest szaro, buro i nie chce się wstać, warto skorzystać z terapii kolorem, najlepiej w formie świetnego designu. Meble i dodatki francuskiej marki LES GAMBETTES są wzorowane na tych z lat 50. i 60. tyle, że występują w intensywnych, słodkich kolorach. Dla mniej odważnych może na początek zegar w żółtym lub różowym kolorze?

Skoro już udało nam się wstać możemy się spakować w kolorowy, nylonowy plecak nowozelandzkiej marki Mueslii. Prosta forma, ale szalone kolory sprawią, że od razu będzie weselej. Praktyczne przegródki, świetna jakość i wygoda. 

Plecak Mueslii, cena: od 219 zł, do kupienia tutaj.

Zegar Les Gambettes, cena od 495 zł, do kupienia tutaj

ZEGAR LES GAMBETTES ZEGAR LES GAMBETTES
Muesli Muesli

Coś ciepłego, coś miękkiego

W depresyjny dzień koc i poduszka to podstawa. Marcelina poleciła nam swoją ulubioną duńską markę Ferm Living, która zachwyca kolorami i odważnymi wzorami, ale tego właśnie szukamy. W Muppetshop jest ponad pół tysiąca produktów Ferm Living, więc można się zgubić! Tapety, tkaniny, przedmioty dekoracyjne, akcesoria kuchenne, a także przedmioty do biura i do łazienki. My znaleźliśmy miękkie koce z bawełny organicznej  lub wełny i moheru, a także poduszki. 

Poduszka Ferm Living, cena: 153 zł, do kupienia tutaj

Koc Ferm Living, cena: 439 zł, do kupienia tutaj

Poduszki Liv Interior, cena 139 zł, do kupienia tutaj

Ferm Living Ferm Living
Ferm Living Ferm Living
Ferm Living Ferm Living
Poduszki i dywany Liv Interior Poduszki i dywany Liv Interior

!!!KONKURS!!!

Jaki element waszego wnętrza jest w stanie poprawić wam humor bez względu na pogodę i dzień w kalendarzu? Swoje odpowiedzi piszcie pod postem (tutaj, nie na Facebooku). Do wygrania naklejki od marki Chispum! Macie czas do środy, do godz. 15.00.

  • stylewatch
  • best of polska
  • kupprenumarata