kulturamedia

To już oficjalne – znamy datę premiery nowego sezonu 'Miasteczka Twin Peaks'!

Tęskniliście za detektywem Cooperem? My też! Już niedługo ponownie będziemy mogli zanurzyć się w uniwersum, w którym sowy nie są tym, czym się wydają.

Niemal dwadzieścia sześć lat. Tyle trzeba było czekać na premierę kolejnych odcinków jednego z najwybitniejszych i najbardziej klimatycznych seriali w historii. Choć fani dobrze wiedzą, że kluczowa jest tu liczba 25. Odliczanie można w końcu zatrzymać.

Miasteczko Twin Peaks

Już 21 maja na antenie amerykańskiej stacji Showtime czeka na nas pierwsze – i od razu dwugodzinne – spotkanie z chorą wyobraźnią Davida Lyncha i Marka Frosta. A to dopiero początek, bo przed nami, bagatela, aż 18 odcinków!

W obsadzie pojawią się zarówno starzy znajomi (Kyle MacLachlan, Ray Wise czy Sheryl Lee), jak i nowe twarze (Jennifer Jason Leigh), a za ścieżkę dźwiękową odpowiada naturalnie twórca magicznego soundtracku do pierwowzoru – Angelo Badalamenti. Jeśli niepodrabialny klimat oryginału uda się utrzymać, przed nami długie tygodnie zastępczego życia w świecie pełnym... pączków i tajemnic.

  • best of polska
  • kupprenumarata