5 restauracji w Trójmieście, do których możesz zabrać rodziców i nie będzie obciachu

Chcesz zabrać rodziców na obiad w Trójmieście i masz kompletną pustkę w głowie? Wybraliśmy 5 lokali z Gdańska, Gdyni i Sopotu w sam raz na tę okazję.

Mama zaczęła narzekać, że 'ma już dość gotowania obiadów' i chce by 'to w końcu JEJ podano coś pysznego'? Tata powtarza, że chce zobaczyć 'gdzie się ciągle szlajasz ze znajomymi'? Z kolei ty chcesz zrobić im tę przyjemność i zjeść z nimi domowy obiad na mieście? Pamiętaj, by wybrać odpowiedni lokal. Poniżej przedstawiamy propozycje 5-ciu trójmiejskich miejscówek, do których można spokojnie udać się z rodzicami (i nikt nie puści ci oczka na wejściu).

1. Główna Osobowa (ul. Abrahama 39, Gdynia)

Facebook Główna Osobowa Facebook Główna Osobowa
Facebook Główna Osobowa Facebook Główna Osobowa
Facebook Główna Osobowa Facebook Główna Osobowa
Zdjęcie - Facebook Główna Osobowa Zdjęcie - Facebook Główna Osobowa

Chcemy, by lokal stał się przedłużeniem Waszego salonu – miejscem gdzie każdy będzie czuł się swobodnie niezależnie od tego czy wpada na szybkie śniadanie czy wieczornego drinka. – zachęcają właściciele. Kameralna atmosfera lokalu, domowe pappardelle z grzybami i koktajl 'u Elżuni' (aksamitny sour z peruwiańskim brandy i polską pigwą) będą idealne towarzyszyć rodzinnym ploteczkom.

2. MONO (ul. Piwna 28/31, Gdańsk)

Zdjęcie - Facebook MONO Kitchen Zdjęcie - Facebook MONO Kitchen
Facebook Mono Facebook Mono

Wchodząc do MONO, twoi rodzice na pewno zachwycą się oryginalnym wnętrzem lokalu. Podobną reakcję wywołają u nich zamówione dania – fantazyjnie ułożone marchewki (na nich ułożone mięso i sos pociągnięty pędzlem po czarnym talerzu). W MONO zjecie tatara ze śledzia, francuską zupę cebulową, pierś z kaczki, żeberka czy soczystego steka.

3. Restauracja Pieprz (ul. Haffnera 7/9, Sopot)

Zdjęcie - Facebook Restauracja Pieprz Zdjęcie - Facebook Restauracja Pieprz
Facebook Restauracja Pieprz Facebook Restauracja Pieprz

Dla naszych gości gotujemy tak, jak w domu dla rodziny – czyli rodzice będą zadowoleni. Karkóweczka z grilla, sznycel, a może dorsz lub burger z soczystym kawałkiem wołowiny? Tato może mieć problem z wyborem. Ale kiedy już zamówi tego sznycla, usłyszycie charakterystyczny odgłos rozbijania mięsa tłuczkiem. Restauracja Pieprz korzysta z sezonowych składników – jesienią załapiecie się na buraczki i kapustę duszoną w pomidorach, a latem na mizerię i chłodnik.

4. Grulle (ul. Czerwony Dwór 26, Gdańsk)

Zdjęcie - Facebook Grulle Zdjęcie - Facebook Grulle

'Ziemniaki zostaw, ale chociaż mięsko zjedz' – znacie to, ale w Grulle nikt nie odważy się tak powiedzieć – tutaj pyry grają główną rolę. Znajdziecie tu duuuże, pieczone w wiktoriańskim piecu ziemniaki z mnóstwem dodatków (do wyboru m.in. śledzie, sery, grzyby, mięso). Grulle to miejsce, w którym zjecie znane z polskich stołów potrawy – krokiety, pierogi, schaboszczaki, świeże zupy.

5. Matko i Córko (ul. Świętego Ducha 44/46, Gdańsk)

Zdjęcie - Matko i Córko Zdjęcie - Matko i Córko

Po dobrym obiedzie wypadałoby wypić kawę i zjeść kawał kalorycznego ciasta. Polecamy udać się do lokalu Matko i Córko, którego domowa aura otuli ciebie i twoich rodziców, i pozwoli dobrze zakończyć rodzinny wypad na miasto. Świeżo palona kawa, domowe wypieki. A jeśli obiad nie był na tyle syty, na ile się spodziewaliście, można domówić kanapkę lub tartę.

  • best of polska
  • kupprenumerata