technologiamedia

W tym kraju rodzicom, którzy publikują zdjęcia swoich dzieci na Facebooku, może grozić nawet rok więzienia

Prawo dotyczące ochrony prywatności obywateli, zwłaszcza nieletnich, jest we Francji bardzo restrykcyjne. 

Wielu rodziców uważa dzielenie się zdjęciami swoich małych dzieci w mediach społecznościowych za coś słodkiego i uroczego. Chętnie publikują fotografie i filmiki przedstawiające swoje pociechy w różnych sytuacjach, także tych żenujących, i nie biorą pod uwagę konsekwencji związanych z żywotnością takich treści w zdigitalizowanym świecie. Francuski rząd wprowadził prawo, aby ograniczyć tego typu zachowania.

Rodzicom, którzy dzielą się w sieci zdjęciami swoich dzieci, grozić może kara nawet wysokości 45 tysięcy Euro, a w najgorszych przypadkach roczny pobyt w więzieniu.

Skąd takie rygorystyczne podejście?

dasaaaaaaa

Po pierwsze chodzi o ryzyko związane z działalnością pedofilów internetowych.

Zdjęcia czy wideo z nagimi dziećmi niektórym wydawać mogą się urocze, ale niestety są też tacy, którzy traktują je jako darmową pożywkę.

Po drugie, co szczególnie podkreślają francuskie władze, zakłopotanie i wstyd, które towarzyszyć będą dzieciom w związku z żenującymi treściami publikowanymi przez ich rodziców są słuszną podstawą do wniesienia w przyszłości sprawy do sądu.

dzieci3

Problem z bezmyślnym wrzucaniem zdjęć dzieci do sieci jest dzisiaj powszechny.

Z analiz danych wynika, że w Wielkiej Brytanii rodzice publikują fotografie swoich dzieci średnio 200 razy rocznie.

Oznacza to, że 5-letnie dziecko znajdzie w Internecie około 1000 swoich zdjęć. Rodzice najwyraźniej zapominają, że te fotografie pozostaną w sieci na zawsze.

Źródło: The Independent

  • kupprenumerata