rynek

5 najlepszych drewnianych zabawek w sam raz pod choinkę !!!KONKURS!!!

W dotyku drewna jest coś magicznego – wiedzą o tym Gosia i Wiesiek Borowy, którzy kontynuują trwającą od trzech pokoleń tradycję, tworząc piękne drewniane zabawki dostępne dziś od San Fransisco po Sztokholm. Spośród nich wybraliśmy drewniane pomysły na prezent, które na pewno zachwycą dzieci. Jedną z zabawek możecie wygrać w naszym konkursie!

Gosia i Wiesiek Borowy to górale kochający lasy, góry i przestrzeń. To oni stoją za rodzinną marką Wooden Story, która swoją siedzibę ma w Beskidach z widokiem oczywiście na górskie krajobrazy. Pierwsze zabawki dla swoich dzieci stworzył w niej dziadek Borowy w latach 70. Warsztat powstał w 1969 roku i produkował początkowo meble i mniejsze elementy drewniane. Zabawki były pasją i radością dla najbliższych. 

Założyciele często powtarzają że inspiracja przyszła do nich z lasu, i trudno się nie zgodzić, zwłaszcza patrząc na widok rozpościerający się z ich pracowni. 

Drewno uruchamia zmysły, jest ciepłe w dotyku – kontakt z nim zalecają zarówno zwolennicy metody Montessori, jak i doświadczeni rodzice. Przed plastikiem nie uciekniemy, ale warto otaczać dzieci naturalnymi materiałami, które nie tylko są praktyczne, ale i piękne, a ich żywotność jest dużo dłuższa. Do tego służą wielu pokoleniom. 90 proc. produkowanych przez Wooden Story zabawek sprzedaje się na rynkach zagranicznych, ale mamy nadzieję, że Polacy także przekonają się do magii drewna. 

Przed wami 5 drewnianych zabawek prosto z pracowni Wooden Story w Beskidach:

biuro i pracownia Wooden Story biuro i pracownia Wooden Story

1. Klasyk, czyli drewniane klocki  

Mogą być naturalne, kolorowe, z napisami. Przetrwają lata i są absolutnym must have wśród dziecięcych zabawek.

Wolność tworzenia pobudza kreatywność i rozbudza wyobraźnię.

Klocki powstają z drewna pochodzącego od sprawdzonych certyfikowanych dostawców – do ich produkcji nie używa się środków chemicznych, są olejowane woskiem pszczelim, dzięki czemu stają się gładkie i przyjemne w dotyku.

Cena: od 52 zł, do kupienia tu.

wooden
woodenstory

2. Drewniane gryzaki dla maluchów

Na całym świecie drewniane gryzaki stają się coraz popularniejsze, a te od Wooden Story są absolutnym hitem eksportowym marki. Stworzone z myślą o delikatnych dziąsłach maluchów pomagają przebrnąć przez trudny okres ząbkowania, do tego wyglądają pięknie i mają mnóstwo kształtów. Nasz wybór to miś koala! Powstają z drewna klonowego, nieimpregnowanego, są gładkie i miłe w dotyku.

Gryzaki kosztują 79 zł, do kupienia tutaj. 

wooden
wooden

3. Układanka

Kolejny klasyk pojawiający się często w domach w wydaniu plastikowym. Drewniane układanki są łatwiejsze w obsłudze, miłe w dotyku i uruchamiają wyobraźnię. Występują w różnych kolorach i wzorach, od klasycznych kółek nakładanek po skomplikowane wzory do ułożenia. Będą pięknie wyglądać na półce, nawet jak dziecko przestanie się nimi bawić. Można je też sprezentować kolejnemu szczęściarzowi – wytrzymają wiele. 

Cena od 150 zł, do kupienia tu

woodenstory
wooden

4. Samochodziki

Drewniane samochodziki od Wooden Story są małe, ale bardzo poręczne – w końcu mają się nimi bawić dzieci. Mają mnóstwo fajnych wzorów: od eco carów, dla zwolenników nowoczesnego designu, po stare londyńskie taksówki i samochodziki z lat 30. Wyglądają tak fajnie, że możemy je podkraść i postawić na swoim biurku. Ozdoba pokoju i zabawka w jednym. 

Cena od 96 zł, do kupienia tutaj. 

wood
wood

5. Wózek 

Transport jest ważny. Drewniany wózek Wooden Story to trochę taki Cadillac wśród wózków. Pięknie wykończony wózek Montmartre ma przenieść dziecko do Paryża, brukowane uliczki, wąskie przejścia, po których chodzili wspaniali malarze, poeci, muzycy. Dla chłopaków też się coś znajdzie: np. proste i praktyczne skrzynie na kółkach, wystarczy trochę wyobraźni i gruby sznur. 

Wózek cena 830 zł tutaj.

Skrzynie cena 430 zł tutaj.

wood
wood
wood

KONKURS

Mamy dla was do wyboru zabawkę od Wooden Story klocki lub piramidę. Co trzeba zrobić, aby je dostać? Wystarczy, że na dole w komentarzach (pod postem, nie na Facebooku) napiszecie, jaką popularną zabawkę chcielibyście zobaczyć w wersji drewnianej. Nagrodzimy najbardziej kreatywną odpowiedź. Czas do poniedziałku (12. grudnia), do godz. 15.