kultura

5 najlepszych książek dla dzieci na prezent cz. 1 !!!KONKURS!!!

Półki sklepowe uginają się od zabawek, a my proponujemy książki. Poprosiliśmy specjalistów z największego serwisu dla rodziców dziecisawazne.pl o wybór najlepszych książek dla dzieci na zbliżające się święta. 

Joanna i Michał z serwisu dziecisawazne.pl wiedzą wszystko o książkach dla najmłodszych, dlatego to właśnie ich postanowiliśmy poprosić o wybór ciekawych i ważnych pozycji. Z ich pasji powstała księgarnia Natuli.pl, która jest odzwierciedleniem ich filozofii rodzicielstwa. W Natuli znajdziemy piękne książki takich wydawnictw jak Dwie Siostry, Tatarak, Muchomor czy Babaryba. Założyciele Natuli.pl podkreślają, że bliskie jest im ekologiczne podejście do życia oraz naturalne podejście do rodzicielstwa. 

- Promujemy i sprzedajemy książki dla rodziców takich autorów jak Juul, Stein, Rosenberg, czyli związanych z NVC, rodzicielstwem bliskości i trendem świadomego rodzicielstwa. Dla dzieci mamy najlepszą ofertę literatury dziecięcej z fajnych wydawnictw, nie sprzedajemy niedopracowanych, ogłupiających książeczek — mówi Joanna.  

- Rynek książki dla dzieci jest trudny, ale bardzo wdzięczny. Cieszymy się z każdej książki, którą sprzedamy, bo wiemy, że sprawi ona przyjemność dziecku. Zajmujemy się również promocją książek i autorów. Naszym celem jest zbudowanie największej, profesjonalnej księgarni dla dzieci i serwisu, gdzie o książkach się rozmawia — dodaje Joanna. Nam się ta wizja bardzo podoba, a książka to naszym zdaniem jeden z bardziej angażujących i budujących dzieciństwo prezentów. Najpiękniejsze ilustracje, które widzieliśmy w dzieciństwie pozostają z nami już na zawsze. Podobnie jak historie ulubionych bohaterów, które uczą dzieci nazywania uczuć i oswajania emocji. Przed wami wybór najciekawszych książek dla dzieci w wieku przedszkolnym wg. Joanny i Michała z dziecisawazne.pl. Wkrótce przedstawimy ich wybór dla starszych dzieci. 

1. Piżamorama Paryż 

Książka z ruchomymi ilustracjami, która wciąga w historię małego chłopca w pasiastej piżamie i zabiera nas w podróż do wielkiego miasta — Paryża. Ruchome ilustracje powstały dzięki starej metodzie animacji o nazwie ombro cinema. Jak to działa, zobaczcie w filmiku poniżej — polecamy! W piżamie i za pomocą Piżamoramy możemy odwiedzić również Nowy Jork. 

Autor: Frederique Bertrand, Michel Leblond

Cena promocyjna: 33,15 zł do kupienia tutaj. 

natuli

2. Przed twoim urodzeniem

W tej książce znajdziemy odpowiedź na dręczące najmłodszych pytanie: skąd się biorą dzieci? A może raczej: skąd się biorą rodzice? To wspaniała książka z cudownymi ilustracjami Mandany Sadat i tekstem Rascala. Bardzo osobista i ciepła, pięknie opowiada o uczuciach. 

Autor: Rascal, ilustracje: Mandana Sadat

Cena promocyjna: 27,50 zł do kupienia tutaj. 

natu
natuli

3. Nad morzem 

Picture Booki to nieco odrębna kategoria, ale nie mogło zabraknąć na tej liście propozycji książeczki obrazkowej. Autorzy 'Nad morzem i w górach' to zgrany duet uhonorowany licznymi nagrodami — Germano Zullo i Albertine.

W 2016 roku otrzymali Bologna Ragazzi Award, czyli najważniejszą międzynarodową nagrodę przyznawaną ilustrowanej książce dziecięcej.

Jeśli tęsknimy za wakacjami wybierzemy 'Nad morzem'. Jeśli natomiast mamy ochotę na zimowe przygody, to dla nas jest 'W górach'. Nadaje się dla najmłodszych dzieci i kilkulatków. 

Autor: Germano Zullo & Albertine

Cena promocyjna: 27,52 zł do kupienia tutaj. 

 

natu
natuli

4. Pomelo wyrusza za mur ogrodu 

Pomelo to filozofujący słoń. Historii o nim jest bez liku i uwielbiają go dzieci z całego świata. To zabawny i mądry komentarz do życia – dla dzieci i dorosłych. Tym razem Pomelo postanawia sprawdzić, co kryje się za murem jego ogrodu. Świetne ilustracje Benjamina Chauda, którego znamy z książek o Bincie, Lalo, Babo i Yeti. Subtelny humor, delikatna ironia, szczypta absurdu i prawda życiowa.

Autor: Ramona Bădescu, ilustracje: Benjamin Chaud

Cena promocyjna: 25,42 zł do kupienia tutaj.

pomelo
pomelo

5. Billy i gwizdek

Kolejna część serii o przygodach Billy'ego i jego przyjaciół opowiada o tym, co robią dzieci, kiedy rodzice nie patrzą. Zabawne ilustracje Matiego Leppa i naprawdę zabawny, prawdziwy i mądry tekst Birgitty Sternberg. Seria o Billym to genialne książki o emocjach małych dzieci. 

Autor: Brigitta Stenberg, ilustracje: Mati Lepp

Cena promocyjna: 20,32 zł, do kupienia tutaj.

natuli
billy

KONKURS

Mamy dla was do wyboru książeczkę z naszego zestawienia. Co trzeba zrobić, aby ją dostać? Wystarczy, że na dole w komentarzach (pod postem, nie na Facebooku) napiszecie, w jaką postać z dziecięcej bajki chcielibyście wcielić się w drugim życiu i dlaczego. Nagrodzimy najciekawszą odpowiedź. Czas do środy (14. grudnia), do godz. 15