kulturamarka

Instrukcje w stylu IKEA, które pomogą ci w rozwiązywaniu codziennych problemów

Kłótnia z partnerem, płaczące dziecko i ból kręgosłupa? W rozwiązaniu tych problemów pomogą instrukcje stworzone przez studio Special Project.

Ekspansja IKEA sprawiła, że instrukcje składania mebli szwedzkiej marki stały się elementem kultury masowej. Ich charakterystyczna kreska często jest obiektem żartów w internecie, bywa też wykorzystywana do tłumaczenia skomplikowanych zjawisk i problemów w prosty sposób. Najnowsza praca londyńskiego studia Special Projects zalicza się do tej drugiej grupy.

- Podczas projektowania instrukcji obsługi telefonów Samsunga dla osób starszych spędziliśmy całe tygodnie, przeglądając różne katalogi, podręczniki, filmy instruktażowe, leksykony, instrukcje jazdy konnej, a nawet książki o robieniu na drutach. Niektóre z nich były tak suche i protekcjonalne, że aż przerażające. Inne zainspirowały nas swoim ludzkim podejściem i poczuciem humoru. - wspominają założyciele Special Projects.

Wygląda na to, że najbardziej przypadły im do gustu właśnie instrukcje IKEA, bo studio zainspirowało się nimi, tworząc ilustrowane poradniki rozwiązywania codziennych problemów pojawiających się podczas składania mebli i nie tylko. Sprawdźcie, czy mogą się do czegoś przydać.

1. Ból kręgosłupa

missing pages

W STRETCHÏ znajdują się podstawowe pozycje z jogi, które przydadzą się, gdy będziecie np. zbyt długo składali regał lub inny mebel. Wystarczy tylko 30 sekund rozciągania z każdej strony i ból pleców zniknie, a jasność umysłu i energia do działania powrócą. 

 

missing pages
missing pages

2. Kłótnia z drugą połówką

missing pages

DÜO to krótkie ćwiczenie dla par, które ma przywrócić równowagę emocjonalną w związku po ostrej kłótni. Twórcy instrukcji zalecają zapisanie za co kocha się drugą osobę na wyciętym sercu i podarowanie jej go.

missing pages
missing pages
missing pages

3. Płaczące dziecko

missing pages

Dziecko nie daje spokoju i ciągle marudzi? Chwyć nożyczki i klej, by stworzyć sensoryczne ozdoby, które zaciekawią malca.

missing pages
missing pages
kata