kultura

5 restauracji w Warszawie, do których możesz zabrać rodziców i nie będzie obciachu

Jesteś słoikiem, raz na dwa miesiące jedziesz do domu, czasem wpadasz tylko na święta. Nadchodzi jednak taki moment, kiedy to rodzice odwiedzają ciebie w Warszawie. Gdzie iść? Jakie atrakcje zapewnić? Dziś podpowiadamy, jakie restauracje i kawiarnie wybrać na rodzinny obiad, by ograniczyć stres do minimum.
 
Rodzice odwiedzają cię w Warszawie? Albo cieszysz się, że w końcu udało ci się ich namówić na ten przyjazd, albo modlisz się, by jakoś przetrwać ten czas. Zawsze jednak towarzyszy temu napięcie i mnóstwo pytań. Co robić? Co im pokazać? Gdzie iść? Jakie atrakcje zapewnić? Dziś podpowiadamy, jakie restauracje i kawiarnie wybrać na rodzinny obiad, by ograniczyć stres do minimum. Po każdej ze stron. 
 
Zacznijmy jednak od podstawowych założeń – musi być bezpiecznie, zachowawczo, tradycyjnie, z miłą obsługą. Zapomnij o miejscach, które sam uwielbiasz – berliński klimat, brak obrusów, czekanie w kolejce na wolny stolik, kulinarne szaleństwa, małe degustacyjne porcje, głośna muzyka, common table – tego raczej konserwatywni rodzice nie docenią.
 
1. Bistro Warszawa, ul. Rynek Starego Miasta 1/3
bistro warszawa

Przytulny lokal z dobrym jedzeniem. Idealne miejsce, w którym można się ogrzać po spacerze po Starym Mieście. Bez fajerwerków, ale nie o fajerwerki tu chodzi. Ma być smacznie i rodzinnie. Tata zje golonkę, mama polędwiczkę. Obojgu spodoba się muzyka na żywo i stare zdjęcia.

2. Stary Dom, Puławska 104/106

stary dom
Tutaj przygotuj się na ceremonię. Zamówcie tatara – specjał z dojrzewającej wołowiny, będzie przygotowany specjalnie dla was, przy stoliku. Prawdziwa polska kuchnia na najwyższym poziomie, co czuje się na każdym kroku.
Nie zapomnijcie o wcześniejszej rezerwacji – szef kuchni został doceniony w ostatniej edycji Żółtego Przewodnika Gault&Millau Polska 2017.
Dodatkowa korzyść – to restauracja z celebryckim akcentem, który mogą docenić rodzice, chwaląc się później, że 'byli u Adamczyka'.
 
3. Akademia, Różana 2
akademia

W tym jasnym, przestronnym wnętrzu czas na kuchnię w trochę bardziej nowoczesnym wydaniu. Będzie i europejsko, i staropolsko. Rodzice nie zawiodą się na kotlecie De Volaille, zachwycą gęsiną. Weekendowe menu pod hasłem: 'kuchnia polska w Akademii' z pewnością przypadnie im do gustu. Nie zapomnij zaproponować do obiadu wina – kelnerzy na pewno dobiorą odpowiednią butelkę. 

4. Smaki Warszawy, ul. Żurawia 47/49

akademia

A po dobrym obiedzie czas na deser. Oczywiście z warszawskim zacięciem.

W Smakach skupiamy się na jednym – tortach bezowych. Są obłędne.

Z malinami, pistacjami, suszonymi śliwkami, a nawet z fiołkową konfiturą. Jest szansa, że rodzice poproszą o kilka kawałków tortu na wynos, ale może skuszą się też na któryś z drożdżowych wypieków.

5. Nowa Próżna, ul Próżna 10
nowa prozna

Jeśli jakimś cudem uda ci się przekonać rodziców, że śniadanie można zjeść 'na mieście', wybierzcie się na Próżną. Piękne stylowe wnętrze. Świeże pieczywo i wiejskie jaja przygotowane na wiele sposobów. Możliwe, że to miejsce tak wam się spodoba, że następnego dnia przyjdziecie tu na kolację – nowe, grudniowe menu kusi truflami, smardzami, foie gras, dziczyzną, śledziami, ale też dereniówką i miodem pitnym.

  • best of polska
  • kupprenumarata