rynek

Bądź rodzicem gotowym na skandynawską zimę, czyli akcesoria dla dzieci z owczej skóry !!! KONKURS !!!

Owcza skóra to od tysiącleci część wyprawki niemowląt m.in. w Skandynawii, ale dzisiaj na rynku polskim dostępne są także akcesoria dla dzieci, które łączą tradycję z Północy z nowoczesnością. Oferuje je polsko-norweska marka Dear Eco, która tworzy produkty z reluganu (owcza skóra lecznicza). Możecie je wygrać w naszym konkursie.

Przyszłe mamy w Szwecji lub Niemczech dostają w prezencie skórę owczą, która pełni rolę maty dla niemowlęcia. W niektórych szpitalach są dodawane do wyprawki malucha. Dlaczego? Używano jej od tysiącleci: ma działania lecznicze, bakteriobójcze, termoregulacyjne (dziecko nie poci się, ale też nie marznie), nie brudzi się, a właściwie sama się oczyszcza, jest miękka i oddycha. To dużo powodów, dla których lepiej położyć malucha na macie z tzw. reluganu niż poliestru lub polaru.

Relugan to inaczej specjalna owcza skóra lecznicza, która powstaje bez środków chemicznych, za to przy użyciu środków roślinnych.

Skóry owcze garbowane w sposób przemysłowy zawierają chrom i tracą wartości lecznicze. Relugan nie tylko jest zdrowy, ale dodatkowo wchłania zapach właściciela, więc w krajach skandynawskich przyszłe mamy używają ich przed przyjściem na świat malucha, żeby pachniały mamą. Sprytne i kojące. 

Polsko-norweska marka Dear Eco, która niedawno pojawiła się na polskim rynku, podeszła do tematu owczej skóry w trochę nowocześniejszy sposób, produkując z niej akcesoria, które pasują do stylu życia współczesnych rodziców, ale bazują na norweskich tradycjach. Matę zabierzemy ze sobą wszędzie, ale wielofunkcyjną podkładkę z otworami na pasy możemy zamontować dodatkowo w wózku, gondoli i foteliku samochodowym – pomysł w sam raz na nadchodzącą zimę. Śpiworek z reluganu nam kojarzy się z nosidłami dla dzieci z dalekiej Północy, ale świetnie sprawdzi się na długie spacery z wózkiem lub jazdę na sankach.

Mamy dla Was prezent gwiazdkowy od Dear Eco: cieplutkie buciki dla malucha w przedziale wiekowym 0–6 miesięcy lub starszej pociechy w wieku 6–12 miesięcy. Szczegóły konkursu poniżej. 

dear
relugan
relugan
relugan
relugan
relugan

!!! KONKURS !!!

Dear Eco to marka, która powstała dzięki współpracy polsko-norweskiej. Jakie znacie jeszcze inne przykłady związków Polski z Norwegią? Odpowiedzi wpisujcie tutaj pod tekstem (nie na Facebooku), liczą się także te zaskakujące i kreatywne. Osobę, która zdobędzie najwięcej lajków pod komentarzem, nagrodzimy parą bucików dla malucha od Dear Eco (rozmiar do wyboru w przedziale wiekowym od 0 do 12 miesięcy). Czas do wtorku (6 grudnia), do godz. 13.00. Powodzenia!