kultura

5 najlepszych prezentów za mniej niż 200 zł, które zaprojektowano w Polsce !!! KONKURS !!!

Świąteczna edycja Targów Designu WZORY coraz bliżej, a na nich kilkudziesięciu wystawców z całej Polski z gotowymi pomysłami na prezent. Mamy dla was bon na 200 zł!

1. OD DECH

oddech
oddech

Za minimalistycznymi, geometrycznymi projektami osłonek na doniczki stoją dwie przyjaciółki – Aneta Madej Okpara oraz Maria Skuza – które połączyła miłość do kwiatów i drewna we wnętrzach. Proste formy oraz kolor surowego drewna w połączeniu z ręcznie malowanymi figurami idealnie komponują się ze sobą i stanowią piękną oprawę dla miniaturowych sukulentów.

Cena: około 90 zł

2. Ministerstwo Dobrego Mydła

ministerstwo dobrego mydła
mydło

Czy kosmetyki mogą być dobrze zaprojektowane? Oczywiście, że tak! Takie właśnie są mydła, olejki i masła od Ministerstwa Dobrego Mydła, które nie tylko stawia na formę produktów i proste, estetyczne opakowania, ale przede wszystkim na recepturę opartą na naturalnych składnikach. Maliny, orzechy, śliwki, opuncje czy marchew – to tylko niektóre wyjątkowe składniki, które znajdziemy w ofercie marki.

Cena: od 13 do 65 zł

3. Projekt Dzioopla

hocus
fff

Wszyscy wiemy, że dziecięce postrzeganie świata diametralnie różni się od myślenia dorosłych – ważne, by rozwijać w nich wrodzoną kreatywność. Klocki Hokus Pokus właśnie do tego służą. Są zrobione z drewna bukowego ozdobionego geometrycznymi elementami, które umożliwiają tworzenie zróżnicowanych kombinacji – zarówno abstrakcyjnych, jak i przedstawiających realne zwierzęta. Zabawka, która rozwija i jest bezpieczna dla maluchów.

Cena: 150 zł

4. City Art Posters

Warszawa Warszawa
Saska Kępa Saska Kępa

Jeśli znalazłeś już swoje miejsce na Ziemi, lub po prostu jest jakieś miasto, które przywołuje w tobie miłe wspomnienia, to jest sposób, by być blisko niego każdego dnia. Marka City Art Posters tworzy plakaty oparte na prawdziwych mapach, dlatego powinny się spodobać każdemu amatorowi podróżowania. W ofercie marki jest już aż 50 miast z całego świata, a lista miejsc cały czas jest poszerzana.

Cena: od 100 zł

4. PoPo ceramics

popo
popo

PoPo ceramics to ceramiczny duet tworzony przez Agę Potocką i Gosię Popczyk odchodzący od tradycji białego kompletu naczyń, których elementy są jednakowo idealne.

Każdy ich kubek czy talerzyk jest inny, wyjątkowy i charakteryzuje się nieregularną fakturą, formą oraz kolorystyką.

Celem PoPo jest stworzenie funkcjonalnych form inspirowanych naturą. Nie bez znaczenia są też wybierane przez projektantki materiały – glina, która idealnie koresponduje z drewnem, metalem, korkiem i kamieniem.

5. ByLight

bylight
bylight

Aby stworzyć wyjątkową atmosferę w mieszkaniu, trzeba zadbać nie tylko o dodatki, ale także o odpowiednie oświetlenie. Wciąż modne są oszczędne w formie lampy na kablu, które można wieszać pod sufitem pojedynczo lub w różnych zaplątanych konfiguracjach. U twórców ByLight znajdziemy szeroką paletę aż osiemnastu kolorów kabli w oplocie polyestrowym – od klasycznej zebry jak z żelazka, aż po intensywną magentę.

Cena: od 139  zł

Wszystkie produkty, które znalazły się w zestawieniu, i wiele, wiele innych, będzie można kupić podczas Targów Designu Wzory.

  • wzory

Celem targów jest promocja młodego polskiego wzornictwa oraz stworzenie temu obszarowi lepszych warunków do rozwoju i rozkwitu. Jeżeli więc cenicie sobie projekty drobnych, rzemieślniczych marek, dla których ważna jest nie tylko unikalna forma, ale także jakość wykonania, koniecznie zajrzyjcie 17 i 18 grudnia do Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie. Więcej informacji o wystawcach, warsztatach i innych atrakcjach, które odbędą się podczas targów, znajdziecie tutaj.

!!! UWAGA KONKURS !!!

Do wygrania bon o wartości 200 zł, który będziecie mogli wykorzystać podczas Targów Designu WZORY. Wystarczy napisać w komentarzu pod tym artykułem (na stronie – nie na Facebooku), jaką markę chcielibyście jeszcze zobaczyć w gronie wystawców WZORÓW. Wraz z organizatorami wybierzemy najlepszą sugestię. Wyniki w poniedziałek po godz. 12:00.