rynekF5 Gryzie

Otworzyła się restauracja, w której serwują tylko... chipsy

Właśnie otworzyła się pierwsza w Londynie restauracja, która oferuje wyłącznie wykonywane na miejscu chipsy i dobrane do nich sosy. Nazywa się Hipchips, a klientów kusi nie tylko apetycznym menu, ale i estetyczną identyfikacją graficzną.

Londyńskie Hipchips to restauracja oferująca wykonane na miejscu chipsy i dobrane do nich sosy. Bez strachu – nie są to chemiczne chrupki ściągnięte ze sklepowej półki; do czynienia mamy z prawdziwymi, cieniutkimi plastrami przyprawionych ziemniaków. Restauracja znajduje się w Londynie, a klientów kusi zarówno estetyczną identyfikacją graficzną, jak i kilkoma rodzajami brytyjskich ziemniaków: czerwonymi Highland Burgundy, fioletowymi Red Emmalie, niebieskimi Salad Blue oraz innymi, o bardziej standardowych kolorach bulw.

sdsd
Hipchips 3
Hipchips 2
Hipchips 1
fdsfss

Oferta zmienia się zależnie od sezonu, poza chipsami w sprzedaży jest alkohol i kawa. Prawdziwa zabawa zaczyna się przy wyborze sosów: od japońskiego Katsu Curry, przez słodki Chocolate Praline Mousse, po serowe fondue.

Ceny wahają się od 4,50 funtów (23 zł) za dwa sosy i małe opakowanie, do 11,50 funtów (60 zł) za wielkie pudełko z sześcioma sosami.

Krytycy są zgodni: nie jest tanio, za to jest smacznie. Czas zweryfikuje, czy restauracja utrzyma swoje miejsce na dynamicznym rynku.

  • best of polska
  • kupprenumarata