rynek

5 polskich marek, które oferują biżuterię idealną na prezent

Prezenty – o ile raczej lubimy je dostawać, o tyle szukać zwykle nieszczególnie. Jedną z propozycji może być dobra biżuteria. Gdzie jej szukać? Oto 5 najlepszych polskich marek.

Biżuteria to dosyć wdzięczny prezent, choćby z dwóch powodów. Po pierwsze, do uniknięcia pomyłki wystarczy w zasadzie bardzo pobieżna znajomość obdarowywanego i po drugie, chyba w większości z nas drzemie gadżeciarz. Właściwie nawet z niuansami typu 'złoto czy srebro?' (tak, to robi różnicę) lub wyborem rodzaju biżuterii można sobie całkiem sprytnie poradzić na przykład udając, że planuje się prezent dla kogoś innego i prosi o poradę. Działa doskonale, zresztą nie tylko w tym jednym przypadku.

Skoro więc już ustaliliśmy, że biżuteria jest super, wyłudziliśmy informacje o przekłutych częściach ciała i ulubionym kolorze kruszca, czas na najtrudniejszą decyzję: wybór.

Biżuterię można kupić właściwie wszędzie, zaczynając od sieciówek (odzieżowych, akcesoryjnych i stricte biżuteryjnych), przez lombardy i prywatnych jubilerów, na projektantach kończąc.

Jeśli zależy wam na oryginalności, polecamy ograniczenie się tylko do tych ostatnich, jeszcze lepiej – polskich. A jeśli to nadal za dużo, nic nie szkodzi: przewertowaliśmy rynek i wybraliśmy 5 polskich marek, u których na pewno coś znajdziecie. Bez względu na płeć, preferencje kolorystyczne i styl.

1. US

US words US words
US words US words

Idealna alternatywa dla fanów personalizacji innej niż grawer. Poza kilkoma gotowymi wzorami – słowami i symbolami – marka daje klientom możliwość wygięcia ich własnego słowa, a tym wyjątkowo zwięzłym (maksimum to 15 wygiętych z drutu liter) – nawet zdania. 

Własne słowo to koszt 90–120zł

2. Orska

Orska Orska
Orska Orska

Orska jest trochę przewrotna – na pierwszy rzut oka jej biżuteria wydaje się być totalnie minimalistyczna, ale wystarczy tylko trochę się przyjrzeć i na wierzch wychodzi jej prawdziwa, wyrazista i momentami nawet kontrowersyjna natura. A skoro już o naturze mowa – polecamy zainteresować się kolekcją Insekty. Kolczyki i spinki do mankietów w kształcie owadów: 10/10.

Kolekcja Insekty: kolczyki 180–420zł, spinki do mankietów ok. 420zł

3. KOPI

KOP KOP

Kilka la temu głównym produktem KOPI były transparentne torebki wypełnione kolorowymi piórkami, cekinami i brokatem, później ubrania w przepiękny print, a obecnie: biżuteria ze stali chirurgicznej ochoczo wyciągająca rączki i zalotnie puszczająca oko. I to nie tylko w formie kolczyków, pierścionków i naszyjników, ale też wracających ostatnio do łask broszek.

Ceny od 50-110 zł

Republika Artystyczna Republika Artystyczna

Jeśli jakaś marka miałaby być wizualizacją hasła 'biżuteria to nie zawsze tylko dodatek', to byłaby nią właśnie Republika Artystyczna. I wtedy rzeczywiście – nie byłoby o czym dyskutować, bo to energia i szaleństwo w najczystszej postaci.

Ceny od 39 zł, dobre naszyjniki ok. 80 zł

FEINFEIN FEINFEIN

Kolejna personalizacyjna alternatywa, tym razem szczególnie dla zwolenników nie traktowania eleganckich ubrań zbyt serio. Wpinki do butonierek, spinki do krawatów, fiszbiny do kołnierzyków i wreszcie 'last but not least': spinki do mankietów. Wszystko ze 100 proc. srebra z dodatkiem wyjątkowo uroczego humoru.

Średnia cena spinek: 299zł

 Zdjęcia pochodzą ze stron internetowych marek i ich profilów na Facebooku

  • sadsdassa