marka

IKEA daje młodym 5000 zł na lokalne projekty społeczne. Co zrobić, żeby dostać grant?

Trzeba się spieszyć, pomysły można zgłaszać tylko do 20 listopada.

IKEA i Fundacja Świętego Mikołaja już po raz piąty współorganizują akcję 'Na Rodzinę Można Liczyć', w ramach którego funduje stypendia dla zdolnych uczniów oraz zachęca młodych angażowania się w życie lokalnych społeczności. W jaki sposób? Stypendyści szwedzkiej firmy mogą wziąć udział w konkursie na projekty społeczne, które odpowiadają na potrzeby mieszkańców ich otoczenia.

Zgłaszać można wszelkie pomysły na przedsięwzięcia związane z edukacją, ekologią, zagospodarowaniem przestrzeni lub pomaganiem innym.

Autorzy 10 najciekawszych koncepcji dostaną granty w wysokości 5000 tys. zł na realizację projektu. To nie wszystko. Będą mogli też liczyć na pomoc eksperta, który podzieli się swoją wiedzą i będzie nadzorował wdrożenie pomysłu w życie. Dodatkowo, autorzy trzech projektów, które najbardziej przysłużą się lokalnym społecznościom, otrzymają wsparcie finansowe na cele edukacyjne i rozwój osobisty.

W poprzedniej edycji akcji wyróżnionych zostało pięć projektów. Najwyższe oceny otrzymała inicjatywa uczniów z Wałbrzycha - 'Wspólne haftowanie – słodkie wypiekanie'. W poprzedniej edycji akcji wyróżnionych zostało pięć projektów. Najwyższe oceny otrzymała inicjatywa uczniów z Wałbrzycha - 'Wspólne haftowanie – słodkie wypiekanie'.

- W konkursie stawiamy na pomysły, które są innowacyjne, a jednocześnie odpowiadają rzeczywistym potrzebom lokalnej społeczności.

Chcemy wyróżnić projekty, które tematyką i zasięgiem mogą spowodować realne i trwałe zmiany w najbliższym otoczeniu stypendystów.

Wiemy, że jest to możliwe, właśnie dzięki takim inicjatywom - podkreśla Joanna Miszkiel, koordynatorka programu 'Na Rodzinę Można Liczyć' w Fundacji Świętego Mikołaja.

- Efekty dotychczasowych projektów pozytywnie nas zaskoczyły. Uczniowie wykazali się pomysłowością, ale przede wszystkich zaangażowaniem i wrażliwością na potrzeby swoich społeczności. W ramach projektów pomagali potrzebującym rodzinom z dziećmi, zadbali o seniorów. Pomyśleli również o środowisku i edukacji ekologicznej. - dodaje Katarzyna Dulko-Gaszyna, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju, IKEA Retail w Polsce.

Program 'Na Rodzinę Można Liczyć' organizowany przez IKEA oraz Fundację Świętego Mikołaja trwa od 2012 roku, a dzięki wszystkim pięciu edycjom udało się zebrać fundusze na aż 729 stypendiów dla uczniów z blisko 200 szkół. Co roku wsparcie otrzymują zdolni i zaangażowani społecznie uczniowie, których sytuacja finansowa nie pozwala na rozwijanie pasji i zainteresowań.

ikea