technologia

Ta kołyska usypia dziecko w mniej niż minutę. Jak to możliwe?

Naukowcy z słynnego MIT stworzyli inteligentną kołyskę, która w czasie krótszym niż minuta jest w stanie uspokoić i uśpić płaczące niemowlę. Technologia opiera się na słynnej metodzie '5S' doktora Karpa.

Każdy świeżo upieczony rodzic jest z pewnością zaznajomiony z metodą ukojenia płaczu dziecka metodą doktora Karpa. W skrócie: nawiązuje ona do przekonania, że dziecko spokojne to takie, które czuje się tak, jakby wciąż znajdowało się w brzuchu matki. Metoda, którą określa się mianem 5S, polega zatem na odtworzeniu prenatalnego środowiska dziecka (otulenie, odpowiednia pozycja, dźwięk szumu, kołysanie oraz ssanie). By ułatwić rodzicom zadanie, grupa inżynierów, przy wsparciu samego doktora Karpa oraz Yvesa Behara, zaprojektowała SNOO.

crib

To inteligentna kołyska, która wykorzystuje nowoczesne technologie, żeby odtworzyć środowisko prenatalne dziecka i w ten sposób je uspokoić w czasie krótszym niż minuta. Symuluje ona dźwięki i doświadczenia płodu w łonie matki, uspokajając niemowlę. 

Specjalne czujniki, w odpowiedzi na ruchy dziecka, wprawiają kołyskę w delikatny ruch i emitują biały szum o skali zależnej od intensywności płaczu dziecka. 

Kołyska wyposażona jest także w specjalny worek do spania, który uniemożliwia niemowlęciu przekręcenie się na brzuch, co utrudnia oddychanie.

Kołyska odznacza się też minimalistycznym, uniwersalnym designem, dlatego dobrze wygląda w różnych wnętrzach.

Kołyska wyposażona jest także w specjalny worek do spania, który uniemożliwia niemowlęciu przekręcenie się na brzuch, co utrudnia oddychanie. Kołyska wyposażona jest także w specjalny worek do spania, który uniemożliwia niemowlęciu przekręcenie się na brzuch, co utrudnia oddychanie.
Inteligentna kołyska, która wykorzystuje nowoczesne technologie, żeby odtworzyć środowisko prenatalne dziecka i w ten sposób je uspokoić. Inteligentna kołyska, która wykorzystuje nowoczesne technologie, żeby odtworzyć środowisko prenatalne dziecka i w ten sposób je uspokoić.
  • bsh