rynek

Polski start-up na pierwszym miejscu w rankingu najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw wg Deloitte

Firma Deloitte co roku tworzy ranking najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie Środkowo-Wschodniej. W głównej kategorii 'Technology Fast 50' znalazło się aż 17 firm z Polski, a jedno z krakowskich przedsiębiorstw wygrało całe zestawienie.

Coroczny prestiżowy ranking Deloitte najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw Europy Środkowo-Wschodniej, w którym znalazło się aż 21 firm z Polski (w tym 17 w głównej kategorii 'Technology Fast 50'), wygrała krakowska Codewise Sp. z o.o. (działa od pięciu lat w sektorze rozwiązań IT dla marketingu). Rok temu Deloitte umieściło ją na pierwszym miejscu w kategorii 'Wschodzące Gwiazdy', a wczoraj otrzymała najważniejszą statuetkę ze wzrostem sięgającym 13 000 procent. Jej dochód operacyjny za 2015 rok wyniósł około 50 tys. euro.

– Trzynaście tysięcy procent wzrostu w okresie ostatnich 4 lat i zdobycie pierwszej nagrody w obu kategoriach, to dla nas ważne i budujące potwierdzenie sukcesu, który wspólnie tworzymy w firmie. Moje dążenia i ambicja stworzenia globalnej spółki jest niezmienna i dalej jestem przekonany, że to dopiero początek czegoś naprawdę wielkiego – komentuje Robert Gryn, prezes Codewise.

Na uwagę zasługuje fakt, że drugie miejsce głównego zestawienia również zdobyła rodzima firma. Tym razem było to przedsiębiorstwo CodiLime z Warszawy.

Poniżej przedstawiamy pierwszą dziesiątkę 'Technology Fast 50'.

1.       Codewise Sp. z o.o. Sp. K., Polska, IT & rozwiązania cyfrowe

2.       CodiLime Sp. z o.o., Polska, IT & rozwiązania cyfrowe

3.        DataSpring s.r.o., Czechy, IT & rozwiązania cyfrowe

4.       JUMP soft a.s., Słowacja, IT & rozwiązania cyfrowe

5.       NSoft d.o.o. Mostar, Bośnia i Hercegowina, IT & rozwiązania cyfrowe

6.       ZOOT a.s., Czechy, Internet, media & telekomunikacja,

7.       MUSOFT.CZ, Czechy,  IT & rozwiązania cyfrowe

8.       Miquido, Polska,  IT & rozwiązania cyfrowe

9.       High Tech Engineering Center Group, Serbia, IT & rozwiązania cyfrowe

10.   INNOVATIX Kft., Węgry, IT & rozwiązania cyfrowe


 
  • best of polska
  • kupprenumarata