rynekmarka

Ciuchy i dodatki inspirowane niebieską torbą IKEA. Jak się prezentują?

Kultowa torba IKEA FRAKTA inspiruje młodych projektantów, którzy robią z niej m.in. kapelusze, naszyjniki i sukienki.

Torby IKEA Frakta nie da się pomylić z żadną inną. Jest niebieska (poza żółtymi logotypami), gigantyczna (71 litrów!), bardzo wytrzymała i kosztuje tylko 1,99 zł. Z założenia miała być wygodną alternatywą dla tradycyjnych koszyków oraz wózków sklepowych i doskonale sprawdziła się w tej roli. Klienci szwedzkiej firmy wypełniają ją drobnymi produktami dostępnymi na ekspozycji, a po zakupie zabierają je w niej do swoich domów.

Praktyczne właściwości Frakty sprawiły jednak, że wielu ludzi używa jej też zawsze wtedy, gdy trzeba przenieść coś, co nie mieści się w zwykłej torbie czy w plecaku.

Ci, którzy się kiedyś przeprowadzali, na pewno wiedzą, o co chodzi. Kilka miesięcy temu IKEA zapowiedziała, że w 2017 roku pojawi się nowa 'bardziej wyjściowa' wersja pakownej torby w kolorze biało-zielonym zaprojektowana przez duńską markę HAY. To jednak nie wszystko.

torba

FRAKTA inspiruje również świat mody – w sieci można znaleźć coraz więcej dodatków wykonanych z tej polipropylenowej torby.

Moda zapoczątkowana została prawdopodobnie przez markę Alch należącą do młodej projektantki Alexandry Hackett. W ofercie Alch znalazły się portfele, kapelusze oraz sukienka wykonana z torby FRAKTA. Japońska marka ililtokyo wykonała natomiast sandały z charakterystycznych uszu torby.

źródło: Konbini 

ikea
ciuchy
ikea1
ikea5
naszyjnik
Katalog IKEA 2017 'Dla wszystkich, którzy chcą żyć po swojemu' Katalog IKEA 2017 'Dla wszystkich, którzy chcą żyć po swojemu'