rynektechnologiamedia

5 kursów, które pozwolą ci podjąć pracę w branży IT i zacząć więcej zarabiać

Zastanawiacie się, na co poświęcić czas tej jesieni? Prezentujemy subiektywny wybór 5 kursów, dzięki którym możecie w tym okresie zdobyć umiejętności, które pozwolą wam lepiej odnaleźć się na rynku pracy, a nawet podjąć pracę w dochodowej branży IT.

Wakacje powoli dobiegły końca – jesień to ten okres w roku, kiedy powoli zaszywamy się w domach. To również świetny moment na rozpoczęcie nauki nowych umiejętności, pozwalających na lepsze odnalezienie się na współczesnym rynku pracy. Wielu kusi branża IT – wysokie zarobki to jeden z oczywistych atutów. To również wciąż jeden z najbardziej chłonnych segmentów, między innymi właśnie ze względu na niedobór odpowiednio wyszkolonej kadry. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na ukończenie studiów w tym kierunku. Jednak w ostatnich latach pojawiło się wiele innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, w postaci kursów o wąskiej specjalizacji. Pozwalają znacząco skrócić czas potrzebny na opanowanie nowej porcji wiedzy, co z kolei ułatwia szybkie podjęcie nowej pracy lub praktyk. Przedstawiamy subiektywny wybór 5 kursów, które mogą wam pomóc rozpocząć przygodę z karierą związaną z nowymi technologiami.

1. Programista Front-end i Back-end

kurs

Zawód programisty fascynuje wielu – dlatego coraz większą popularnością cieszą się specjalistyczne kursy, polecane np. przez Coder's Lab w Warszawie. Czego możemy się tu nauczyć? Tworzenia stron internetowych – intensywne szkolenia pozwalają w ciągu zaledwie miesiąca (tryb stacjonarny, choć dostępna jest również opcja niestacjonarna) zdobyć kwalifikacje potrzebne do podjęcia pracy w zawodzie. Kursanci zgodnie twierdzą, że jej znalezienie nie jest rzeczywiście trudne po ukończeniu nauki, a w dodatku można liczyć na pomoc szkoły w tym zakresie. Szkolenie trochę kosztuje – Coder's Lab oferuje jednak pomoc w formalnościach dotyczących wzięcia kredytu na ten cel. Skorzystać można również z pomocy Urzędu Pracy (konieczna jest w takim wypadku możliwość zarejestrowania się jako osoba bezrobotna).

2. Administrator sieci komputerowych

kurs

Czym zajmuje się administrator sieci? Budowaniem, integracją oraz obsługą sieci komputerowych opartych na różnych architekturach – to on powinien zapewnić prawidłową pracę sprzętu, obsługę systemów poczty elektronicznej oraz serwerów WWW. To również osoba odpowiedzialna za informowanie użytkowników o problemach z siecią oraz chronienie jej za pomocą między innymi haseł czy skanerów antywirusowych.

Obecnie praktycznie każda firma korzysta z sieci, zatem administrator nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem pracy – na rynku można znaleźć kilka rodzajów kursów, które pozwolą nam wyszkolić się w tym zakresie.

Ten oferowany przez Nova Kursy odbywa się w dwóch trybach – 30- lub 90-godzinnym, po którego ukończeniu otrzymamy nie tylko certyfikat, ale również zaświadczenie od Ministerstwa Edukacji Narodowej.

3. Projektant UX & UI

kurs

UX Design to proces użytecznego projektowania stron oraz aplikacji w taki sposób, aby nie tylko odniosły sukces w postaci zadowolonych użytkowników, ale też zysków. Jego znaczenie ciągle rośnie – obejmuje między innymi potrzeby użytkowników, struktury, treści, rodzaje interakcji czy planowanie elementów wizualnych. Brzmi interesująco? W takim razie powinniście sprawdzić kurs, który pozwoli wam zagłębić się w temat. Jedną z rynkowych propozycji jest ta od Strefy Kursów. Jej głównym atutem jest mobilny dostęp, co pozwala na naukę w dogodnym dla nas momencie – jednocześnie to możliwość zdobycia wiedzy od specjalistów, a także uzyskania certyfikatu, który znacząco może wam ułatwić późniejsze poszukiwanie pracy w tym kierunku.

4. Tester oprogramowania

kurs

Tester oprogramowania to dobry i pewny zawód w branży IT – nie wymaga też bycia programistą, za to zapewnia współpracę z nimi. Jak zacząć zajmować się tą profesją? Kurs oferowany przez Code Skills nie wymaga doświadczenia technicznego, dlatego do udziału zachęcają szczególnie szeroko pojętych humanistów.

Tester zajmuje się sprawdzaniem danego oprogramowania w taki sposób, aby wskazać wszystkie ewentualne błędy, jakie należałoby w nim poprawić.

Dlatego kurs umożliwia poznanie wszystkich wymaganych w tym celu narzędzi oraz technik. Jeśli czujecie, że to coś dla was, najbliższy termin rozpoczęcia szkolenia to 16 września – po ukończonym kursie oraz zdanym egzaminie otrzymacie certyfikat oraz zaświadczenie zgodne z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

5. Analityk danych

kurs

Analiza danych to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się kierunków w branży IT – dlatego poznanie podstawowych technik z tym związanych może okazać się bardzo opłacalne w przyszłości. Chętni mogą skorzystać z oferty internetowych kursów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Zajęcia obejmują zarówno metody statystyczne, jak i te związane z tzw. eksploracją danych (tzw. data mining), czyli technologią służącą do zautomatyzowanego odkrywania statystycznych zależności i schematów w bardzo dużych bazach danych. Uczestnicy kursu mają okazję zapoznać się z tymi technikami na tyle, aby móc zacząć wykorzystywać je w praktyce – dowiedzą się też, jaki jest ich potencjał, a jakie wady. Kurs kończy się egzaminem, po którego zaliczeniu otrzymamy stosowne zaświadczenie o jego ukończeniu. Rekrutacja właśnie trwa – kończy się 27 września.

  • kupnumer

Najnowszy numer F5 Print Edition 'Nowa Europa' jest poświęcony dominującym tendencjom w procesie budowy nowej, europejskiej tożsamości – uwzględniającej wpływy imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, jak również krajów byłego bloku wschodniego. Gorąco zachęcamy do lektury.

  • kupprenumarata