rynekmarka

IKEA otwiera kolejną restaurację, której klienci będą sami sobie gotować

Po sukcesie warszawskiej Kuchni Spotkań IKEA, szwedzka firma otwiera restaurację, w której klienci zastąpią kucharzy.

Wspólne gotowanie i biesiadowanie to coraz popularniejszy sposób spędzania wolnego czasu i celebrowania bycia razem, który powoli wypiera grupowe oglądanie telewizji.

Wielu mieszkańców współczesnych miast nie może lub nie chce organizować hucznych imprez we własnych domach, bo np. nie ma w nich wystarczająco dużo miejsca.

To właśnie dla takich ludzi IKEA otwiera w londyńskiej dzielnicy Shoreditch restaurację 'Dining Club'. Miejsce ma działać zgodnie z ideą DIY - jego klienci mają sami sobie gotować, no prawie, bo będzie im asystował profesjonalny szef kuchni. Lokal pomieści maksymalnie 20 osób, a jego wnętrze będzie przypominało domową kuchnię.

- Chcemy sprawić, by goście restauracji czuli się jak na domowym przyjęciu, ale takim, na które mogą zaprosić więcej znajomych niż zazwyczaj - zapowiadają przedstawiciele IKEA.

miejsce

Goście 'Dining Club' mają w pewnym sensie przejmować restaurację, komponując własne menu i przygotowując posiłki.

Ci, którzy będą chcieli zaserwować znajomym przysmaki szwedzkiej kuchni, mogą jednak wybrać spośród gotowych propozycji i przygotować razem z profesjonalnym szefem kuchni.

Restauracja zostanie otwarta 10 września i ma działać do 25 września, a goście którzy wcześniej zarezerwują sobie miejsce, zorganizują tam przyjęcie zupełnie za darmo.

restaurant

Coś nam jednak mówi, że 'Dining Club' może działać znacznie dłużej. Cała koncepcja jest bowiem kalką warszawskiej Kuchni Spotkań IKEA, która została wymyślona przez pracowników polskiego działu marketingu szwedzkiej firmy.

Kuchnia Spotkań w założeniach miała być otwarta przez 3 miesiące, ale spotkała się z tak dużym zainteresowaniem gości, że działa już prawie od roku.

Jak widać, pomysł Polaków tak spodobał się w centrali IKEA, że marka zaczyna wdrażać go na innych rynkach.

W zeszłym miesiącu wnętrze Kuchni Spotkań zostało gruntownie odświeżone, tak by było spójne z nowym Katalogiem IKEA 2017, który miał tam swoją premierę. Zmieniony został też system rezerwacji, w którym zasadę 'kto pierwszy ten lepszy', zastąpiono formułą konkursową.

ikea