rynek

Kanye West: 'Muszę pracować z IKEA'

Yo IKEA, pozwólcie Kanye tworzyć, studenci chcą łóżka, które on zrobi - przekonuje raper, który teraz chce projektować meble dla mas.

To, że Kanye West fascynuje się skandynawskim designem i marką IKEA, wiadomo nie od dziś. Kilka miesięcy temu znany raper, producent, projektant mody i mąż został sfotografowany w siedzibie szwedzkiej firmy w Almhult, po której oprowadzał go sam Marcus Engman - główny projektant IKEA (tutaj możecie przeczytać nasz wywiad z Marcusem). Chwilę później gwiazdor napisał na Twitterze, że ta wizyta była dla niego 'super inspirująca', a jego głowa jest 'pełna nowych pomysłów'. Przedstawiciele IKEA odmówili wtedy komentarza, ale to tylko podgrzało dyskusje wokół ewentualnej współpracy. 

Kanye West w siedzibie IKEA w Almhult, po prawej Marcus Engman, który zarządza designem w IKEA. Kanye West w siedzibie IKEA w Almhult, po prawej Marcus Engman, który zarządza designem w IKEA.
kanye

Teraz Kanye przeszedł jednak do konkretów. - Muszę pracować z IKEA, robić meble do wnętrz i elementy małej architektury - zadeklarował West w wywiadzie BBC Radio 1.

Kanye stwierdził też, że jego minimalistyczny styl idealnie pasowałby do akademików, w których meble szwedzkiej firmy są bardzo popularne.

- Yo IKEA, pozwólcie Kanye tworzyć, pozwólcie mu na to, bo wiecie co? Bo chcę mieć łóżko, które on zrobi, chcę mieć krzesło, które on zrobi, chcę więcej produktów, które Yeezy zrobi - dodał Kanye, wcielając się w rolę studenta, który rzekomo marzy o jego produktach.

Co na to IKEA? Na razie brak oficjalnej odpowiedzi, ale australijski oddział firmy już zachęca rapera do współpracy.

yeezy

Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, ambitny Kanye zawsze dostaje to, czego chce. IKEA jest zresztą w ostatnich latach bardzo otwarta na odważne kolaboracje. Na łamach F5 mogliście przeczytać m.in. o współpracy firmy z prowokującym projektantem awangardowej mody - Walterem Van Beirendonckiem. Głośno było też o współpracy z Katie Eary, kontrowersyjną projektantką, która wcześniej współtworzyła kolekcje Kanye Westa. Co wyjdzie z ewentualnej kolaboracji IKEA z Kanye? Poniżej możecie zobaczyć jak widzą ją internetowe trolle. 

kanye
kan
kan
  • kupse

Najnowszy numer F5 Print Edition 'Nowa Europa' będzie poświęcony dominującym tendencjom w procesie budowy nowej, europejskiej tożsamości – uwzględniającej wpływy imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, jak również krajów byłego bloku wschodniego. Gorąco zachęcamy do lektury. 

  • kupse2