kulturamediaNowe F5

Zobacz relację z premiery 17. numeru F5 Print Edition, która odbyła się w Kuchni Spotkań IKEA

21 lipca w Kuchni Spotkań IKEA redakcja F5 zaprezentowała nowy numer F5 Print Edition 'Nowa Europa'. Magazyn jest poświęcony procesowi budowy nowej, europejskiej tożsamości – uwzględniającej wpływy imigrantów. Podczas wydarzenia odbył się wykład IKEA na temat demokratycznego designu.

Kuchnia Spotkań IKEA to szczególne miejsce na mapie Warszawy. Przestrzeń, która sprzyja budowaniu relacji, zachęca do spędzenia chwil w gronie przyjaciół i sprzyja długim dyskusjom przy wspólnym stole. Redakcja F5 wybrała Kuchnię Spotkań na miejsce premiery najnowszego numeru magazynu F5 Print Edition 'Nowa Europa'. Podczas spotkania goście mieli okazję porozmawiać na temat kierunku, w jakim zmierza europejska wielokulturowość, a także dowiedzieć się, czym jest misja demokratycznego designu.

Najnowszy, 17. numer F5 Print Edition jest w całości poświęcony dominującym tendencjom w procesie budowy nowej, europejskiej tożsamości, uwzględniającej wpływy imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, jak również krajów byłego bloku wschodniego.

Jego misją jest zachęcenie do dyskusji na temat tego, w jaki sposób jesteśmy w stanie zapewnić godne warunki życia ludziom trafiającym do Europy, a także jakie możliwości daje korzystanie z ich doświadczeń i tradycji pod kątem designu, kultury, mody czy jedzenia. Europa jest w przededniu wielkich zmian. Nie sprostamy tym wyzwaniom bez poczucia silnej, europejskiej tożsamości. Będziemy się w tej wspólnocie lepiej czuć, jeśli zaczniemy jej więcej dawać – mówi Konrad Jerin, redaktor naczelny F5.

F5 Print NOWA EUROPA F5 Print NOWA EUROPA
Konrad Jerin, redaktor naczelny F5, podczas wstępnej przemowy Konrad Jerin, redaktor naczelny F5, podczas wstępnej przemowy
Monika Zielińska z IKEA i Michał Bachowski z F5  opowiadali o designie demokratycznym Monika Zielińska z IKEA i Michał Bachowski z F5 opowiadali o designie demokratycznym
Wykład Moniki Zielińskiej z IKEA Wykład Moniki Zielińskiej z IKEA
Maciej Kuziemski opowiadał o projekcie 'Kuchnia Konfliktu' Maciej Kuziemski opowiadał o projekcie 'Kuchnia Konfliktu'
Sara z warszawskiej restauracji Syryjka opowiadała o kulturze jedzenia na Bliskim Wschodzie Sara z warszawskiej restauracji Syryjka opowiadała o kulturze jedzenia na Bliskim Wschodzie

Podczas spotkania odbył się wykład Moniki Zielińskiej, Zastępcy Dyrektora Sprzedaży IKEA, która poruszyła temat demokratycznego designu i tego, w jaki sposób może on być wykorzystany zarówno w codziennym życiu, jak i w celach pomocowych.

Demokratyczne wzornictwo to pomysł IKEA na to, w jaki sposób zapewnić ludziom możliwość obcowania z dobrym designem.

Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu połączeniu dobrej formy, funkcji, jakości, zrównoważonego podejścia i przystępnej ceny. Przykładem na to, jak demokratyczny design może być wykorzystany do celów pomocowych są tymczasowe schronienia 'Better Shelter'. To projekt stworzony w 2015 r. przez IKEA Foundation we współpracy z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR). Jego efektem było powstanie 10 000 lekkich, łatwych w transporcie i montażu domów, które są w stanie pomieścić 5-osobową rodzinę – mówiła Monika Zielińska.

Nieprzypadkowo podczas spotkania goście mogli także spróbować potraw z restauracji Syryjka – miejsca przyjaznego wegetarianom, oferującego syryjskie jedzenie – oraz wysłuchać wykładu na temat kultury jedzenia na Bliskim Wschodzie, w którym uczestniczył także Maciej Kuziemski z Kuchni Konfliktu.

Premiera nowego numeru
Premiera F5
dffd
Podczas spotkania goście mogli spróbować potraw z restauracji Syryjka – miejsca przyjaznego wegetarianom, oferującego syryjskie jedzenie. Podczas spotkania goście mogli spróbować potraw z restauracji Syryjka – miejsca przyjaznego wegetarianom, oferującego syryjskie jedzenie.
  • kupnumer
  • kupprenumarata