rynekmarkamedia

Pamiętacie Olę i Grześka, którzy chcieli mieszkać w fabryce? Wystąpili w kampanii Leroy Merlin

W lutym pisaliśmy o parze, która urządza sobie mieszkanie w ponad 100-metrowej przestrzeni fabrycznej pod Warszawą. Ich historia zafascynowała markę Leroy Merlin, która zaprosiła ich do udziału w kampanii 'Bohater Domu'.

Zamiast mieszkania na kredyt, na grodzonym osiedlu wybudowanym przez dewelopera, Ola i Grzesiek wybrali otoczenie zabytkowych, choć chylących się ku upadkowi pofabrycznych budynków.

Żadna wielka ruina, tylko miejsce z ciekawą historią do wyremontowania. Zakochaliśmy się w tych pomieszczeniach od pierwszego wejrzenia i kilka dni później podpisaliśmy umowę – komentują swoją dezycję.

Zamknięte osiedla, kredyty i profesjonalni deweloperzy to zdecydowanie nie nasza bajka –dodają. To odważny krok, Ola i Grzesiek uznali jednak, że to ostatni moment w ich życiu na podjęcie takiej decyzji. Dzięki temu idealne wpisali się w filozofię marki Leroy Merlin, która zachęca ludzi do pokonywania własnych ograniczeń i realizowania swoich marzeń.

Ekipa filmowa realizująca materiał wideo, postanowiła towarzyszyć parze w procesie realizacji ich marzenia.

Większość prac wewnątrz wykonana została samodzielnie przez Olę i Grześka z drobną pomocą przyjaciół i rodziny.

Wyburzanie ścian, spawanie stalowych elementów antresoli, ocieplanie drewnianego dachu – wszystkie te czynności nie tylko wyglądały wyjątkowo spektakularnie na zdjęciach, ale także krok po kroku prowadziły do realizacji ich projektu.

miejsce
remont

Ekipa Leroy Merlin obserwowała projekt na przestrzeni miesiąca. W tym czasie wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Potrzebna była cała masa ciężkich prac budowlanych, ale także niewielkie drobiazgi, które z industrialnego wnętrza uczyniły przytulną i ciepłą przestrzeń.

Przed - widok od frontu Przed - widok od frontu
Szkic mieszkania po remoncie Szkic mieszkania po remoncie
Po - wejście na antresolę Po - wejście na antresolę
Po - antresola Po - antresola

Historia Oli i Grzesia jest już dziesiątą opowiedzianą w kampanii Bohater Domu, która trwa od wiosny 2014 roku. Leroy Merlin wyszukuje prawdziwe historie i opowiada je dając innym motywację do działania. Opowiedziano w nich miedzy innymi historię Piotra, który remontuje starą chatę w Bieszczadach, Michała, który zbudował w ogródku drewniany domek dla swoich córek czy Kasi, która zamieniła swój balkon w ogród warzywny. Bohaterem Domu może zostać każdy z was. Swoimi pomysłami możecie dzielić się w serwisie bohaterdomu.pl.

  • dom