5 projektów DIY, które możesz zrobić z dzieckiem tego lata

Wakacje z dziećmi na łonie natury to nie tylko relaks rozumiany jako leniwe wylegiwanie się na słońcu. To także czas na rozwijanie kreatywności pociech. Oto 5 pomysłów, dzięki którym dzieci będą czerpały radość z samodzielnie stworzonych przedmiotów!

Kiedy na wyjeździe już nacieszycie się plażą, jeziorem czy górami warto znaleźć chwilę, żeby zrobić coś konstruktywnego. Coś, co wyciszy, pozwoli popracować nad koncentracją i da mnóstwo satysfakcji. Wciągnie dzieci na dłuższą chwilę, podczas której my możemy spokojnie sączyć kawę lub po prostu wpaść w wir tworzenia razem z nimi. Wybór zależy od nas i od stopnia trudności zadania. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie ciekawych projektów DIY, które posłużą dłużej. Niektóre z nich będą stanowić piękną pamiątkę z podróży. 

1. Krosno z patyków

W poszukiwaniu inspiracji zajrzeliśmy do rodziny na krańcu świata, czyli Courtney i Michaela Adamo, którzy z czwórką swoich dzieci wyruszyli w podróż dookoła świata. Zachwyciły nas krosna z patyków znalezionych na plaży, na których dzieci za pomocą resztek włóczki stworzyły swoje własne makatki. Będą wyglądały przepięknie w ich pokojach. 

Jak poradzili sobie Quin i Ivy, zobaczcie tutaj

mobil

2. Mobil z muszelek 

Courtney ze swoją starszą córeczką stworzyła delikatny i łatwy w zrobieniu mobil z muszelek i sznurka. Przewlekamy muszelki przez sznurek i mocujemy go do większej gałązki. Wystarczy pomóc dziecku zrobić dziurki w znalezionych na plaży muszelkach lub innych skarbach i zapewnić miejsce do tworzenia. Mobil można powiesić nie tylko w pokoju dziecka, ale też w salonie lub w kuchni. Będzie nam przypominał o wakacjach w chłodne zimowe wieczory. 

Zobaczcie, jak zrobiła go Ivy tutaj.  

mobil
mobil

3. Wspomnienia z wakacji w słoiku

Pomysł stary, ale wciąż aktualny i łatwy w realizacji. Do tego pochodzi od ikony DIY, Marthy Stewart. Wystarczy słoik lub inne naczynie i kilka pamiątek z wakacji. Dziecko może stworzyć morze i plażę z piasku lub góry z mchu. Wszystko zależy od naszej kreatywności i znalezisk, które uda nam się upolować podczas wakacyjnych wędrówek.  

Martha Steward

4. Lodowy wachlarz

Najpierw musimy zjeść trochę lodów na patyku, ale z tym nie powinno być latem najmniejszych problemów. W patyczkach robimy dziurki na jednym z końców i malujemy farbkami. Wycinamy kartkę papieru w ładny łuk, który następnie razem kolorujemy – każdy swój rzecz jasna – i składamy w harmonijkę. Teraz wystarczy dokleić papierową część do złączonych drucikiem lub śrubką patyczków.

a girl

5. Tratwa z patyków  

Ahoj przygodo! Pomysł stary jak świat (no prawie), ale na pewno wciągający. Budujemy tratwę z patyków, w wersji de lux ze ślicznym małym żaglem. Podpowiadamy dzieciakom, że korki od butelek po winie lub małe butelki po wodzie doskonale unoszą się na wodzie i mogą zastąpić patyki, chociaż wersja eko bardziej nam się podoba. Wystarczy mały zbiornik wodny, basenik lub kałuża, żeby zwodować cudo z patyków. 

Dokładna instrukcja tutaj

lodki
  • boooosssh