rynek

Genialny baniak pod prysznic pozwoli ci zaoszczędzić masę czystej wody

Gdy chcemy wziąć prysznic, najpierw puszczamy 'trochę' wody, by nabrała odpowiedniej temperatury. W tym czasie marnuje się aż 12 litrów czystej wody na minutę. To genialne w swej prostocie rozwiązanie pozwoli temu zapobiec.

W czasach, gdy w niektórych regionach świata czysta woda jest droższa od napojów gazowanych, wielu z nas wciąż marnuje ten cenny surowiec. Tak dzieje się chociażby wtedy, kiedy myjemy zęby, zmywamy naczynia czy bierzemy prysznic. W jaki sposób? Rzadko zdarza się np., że uruchamiamy prysznic i od razu wskakujemy pod strumień. Najpierw puszczamy 'trochę' wody, by nabrała odpowiedniej temperatury. Problem w tym, że w czasie tego procesu marnuje się aż 12 litrów wody na minutę. Aquawell to lekki, przenośny baniak, który ustawiamy pod prysznicem tuż po jego włączeniu, by zbierał czystą i zdatną do użytku wodę. 

Można w nim zgromadzić do 6 litrów wody, którą następnie wykorzystamy do podlewania kwiatów, spłukiwania toalety czy nawet pojenia zwierząt.

Produkt jest najlepszym dowodem na to, że proste rozwiązania są zazwyczaj najlepsze. Aquawell przypomina rozpłaszczony kanister, a pokaźnych rozmiarów wgłębienie na jednej ze stron idealnie nadaje się do zbierania wody z prysznica. Produkt jest tylko funkcjonalny, ale także estetyczny - jego fluorescencyjny, błękitny odcień symbolizuje wodę.

woda
woda
wodson