rynekmarka

IKEA pokazała kolekcję zrobioną z wadliwych produktów, które były do tej pory wyrzucane

Szwedzka marka chce udostępnić szerokiemu odbiorcy meble, które wyprodukowane są wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu.

Wszystko zaczęło się kiedy przedstawiciele sieci IKEA odwiedzali swoich dostawców w Chinach. Zdali sobie sprawę z tego, że uszkodzone produkty lub przedmioty z wadami były do tej pory wyrzucane. Postanowili to zmienić i powtórnie wykorzystać te materiały - np. szkło przetopić i stworzyć z niego wyjątkowe wazony. Wazony są wyjątkowe nie tylko dlatego, że powstały z odzyskanego szkła i stworzono je tradycyjną metodą ustną.

Każdy wazon ma unikatowy wzór i kolorystykę, bo materiał pochodzi z różnych produktów, o różnych barwach i odcieniach.

No waste
No waste

Szafka kuchenna KUNGSBACKA w 99,9 proc. została stworzona z materiałów z odzysku. Wykorzystano tu plastikowe butelki oraz odzyskane drewno. W ten sposób IKEA chce, by klienci spojrzeli na zużyte meble nie jak na śmieci, tylko jak na materiał, z którego można stworzyć całkiem nowe, piękne i praktyczne elementy wyposażenia wnętrz.

 

No waste
No waste

Trzecim z produktów z recyklingowej serii jest krzesło ODGER. W 70 proc. składa się ono z przetworzonego plastiku, pozostałe 30 proc. stanowi drewno. Projekt krzesła wykonany został przez szwedzkie biuro Form Us With Love i odwołuje się do klasycznego skandynawskiego designu. Krzesła dostępne będą w szerokiej gamie kolorystycznej.

 

Nowe produkty IKEA z materiałów z recyklingu zostaną wprowadzone do sklepów w lutym 2017 roku.

no waste
No waste
  • domsonek
Zużycie wody można ograniczyć, używając akcesoriów do zmywania i płukania naczyń BOHOLMEN. Wystarczy napełnić zlew, zamiast zmywać pod bieżącą wodą. Zużycie wody można ograniczyć, używając akcesoriów do zmywania i płukania naczyń BOHOLMEN. Wystarczy napełnić zlew, zamiast zmywać pod bieżącą wodą.
Stołek MÄSTERBY jest wykonany w całości z plastiku z recyklingu, który wzmocniono włóknem szklanym. Stołek MÄSTERBY jest wykonany w całości z plastiku z recyklingu, który wzmocniono włóknem szklanym.
Naturalna czerwona glina zastosowana samopodlewających się doniczkach ANVÄNDBAR absorbuje wodę zgromadzoną w pojemniku i równomiernie rozprowadza wilgoć. Naturalna czerwona glina zastosowana samopodlewających się doniczkach ANVÄNDBAR absorbuje wodę zgromadzoną w pojemniku i równomiernie rozprowadza wilgoć.