rynek

HAY zaprojektował nową wersję kultowej torby IKEA

IKEA wypuści kolekcje zaprojektowane przez Toma Dixona i duńską markę HAY. W ramach kolaboracji powstanie m.in. designerska wersja gigantycznej torby Frakta, z którą wreszcie będzie można pokazać się na mieście.

Torby IKEA Frakta nie da się pomylić z żadną inną. Jest niebieska (poza żółtymi logotypami), gigantyczna (71 litrów!), bardzo wytrzymała i kosztuje tylko 1,99 zł. Z założenia miała być wygodną alternatywą dla tradycyjnych koszyków oraz wózków sklepowych i doskonale sprawdziła się w tej roli. Klienci szwedzkiej firmy wypełniają ją drobnymi produktami dostępnymi na ekspozycji, a po zakupie zabierają je w niej do swoich domów.

Praktyczne właściwości Frakty sprawiły jednak, że wielu ludzi używa jej też zawsze wtedy, gdy trzeba przenieść coś, co nie mieści się w zwykłej torbie czy w plecaku.

Ci, którzy się kiedyś przeprowadzali, na pewno wiedzą, o co chodzi.

fraktaa

Torba Frakta prawdopodobnie używanoby jeszcze częściej - np. podczas codziennych zakupów - gdyby nie była tak wyraźnie obrandowana. Wkrótce to się jednak zmieni. IKEA bowiem ogłosiła dziś, że w 2017 roku wypuści kolekcję zaprojektowaną przez duńską markę HAY, która w ostatnich latach szturmem wdarła się do świata wielkiego designu. Jednym z jej elementów jest właśnie nowa, znacznie bardziej estetyczna wersja kultowej torby.

W ramach kolaboracji Z HAY powstał też lekki stół, krzesło, ławka oraz lampka na biurko. Wszystkie elementy odznaczają się spójną, stonowaną kolorystyką i wykorzystaniem naturalnych materiałów.

To nie wszystko! IKEA zapowiedziała też dziś współpracę z samym Tomem Dixonem, szczegóły tej kolaboracji są jednak narazie objęte tajemnicą.

FRAKTA
IKEA
STOL
LAWKA
lampa
  • domek