rynek

Polski oddział IKEA poszukuje projektantów wnętrz i komunikacji

W każdym sklepie IKEA jest około 10 tys. produktów, przy takiej skali, projektowanie środowiska sprzedaży jest sporym wyzwaniem. To właśnie zadanie projektantów wnętrz i komunikacji, których firma szuka w Polsce.

Szwedzki gigant bardzo dba o to, by cały asortyment był odpowiednio wyeksponowany, a sklepowe aranżacje wyglądały jak prawdziwe wnętrza.

Widać to po reakcjach klientów, którzy tak dobrze czują się domach handlowych firmy, że przysypiają na kanapach, bawią się w chowanego lub nawet organizują tam pidżama party.

Potwierdzają to słowa Marcusa Engmana, szefa działu projektowego IKEA, którego spotkaliśmy na konferencji Democratic Design Days w Zurichu.

- Mając około 10 tys. różnych produktów w sklepie, trudno uczynić je widocznymi. Przy takiej skali, projektowanie środowiska sprzedaży jest sporym wyzwaniem. Dlatego teraz myślimy o tym od początku prac nad każdym nowym produktem, a w procesie uczestniczą nie tylko designerzy, ale także menedżerowie produktów, technolodzy, logistycy oraz specjaliści od komunikacji i środowiska sprzedaży - mówił Marcus Engman podczas swojej prezentacji

To właśnie specjalistów z tych dwóch ostatnich dziedzin IKEA szuka obecnie w Polsce.

Nowi pracownicy mają dołączyć do zespołów projektujących wnętrza, wystawy i komunikację wizualną w krajowych sklepach sieci.

To bardzo ważna funkcja, która wykracza daleko poza wdrażanie rozwiązań przysyłanych przez szwedzką centralę. Zresztą najlepiej zobaczcie sami co na ten temat swojej pracy mówią ludzie z działu komunikacji i projektowania wnętrz IKEA. Więcej szczegółów na temat rekrutacji tutaj.

  • dom
Korzystając z szybkowaru VÄRDESÄTTA, możesz skrócić czas gotowania o połowę, co przekłada się na mniejsze zużycie energii. Dwa ustawienia pozwalają delikatnie i szybko gotować warzywa oraz mięso. Korzystając z szybkowaru VÄRDESÄTTA, możesz skrócić czas gotowania o połowę, co przekłada się na mniejsze zużycie energii. Dwa ustawienia pozwalają delikatnie i szybko gotować warzywa oraz mięso.
Baterie łazienkowe IKEA wyposażono w perlatory, które mogą zmniejszyć zużycie wody o 50%. Dzięki funkcji 'zimnego startu' modele GRANSKÄR, DALSKÄR, ENSEN i DANNSKÄR oszczędzają również do 30% energii. Baterie łazienkowe IKEA wyposażono w perlatory, które mogą zmniejszyć zużycie wody o 50%. Dzięki funkcji 'zimnego startu' modele GRANSKÄR, DALSKÄR, ENSEN i DANNSKÄR oszczędzają również do 30% energii.
Kosze VARIERA to kompletne rozwiązanie do sortowania, przechowywania i recyklingu w kuchni – od metalowych puszek po wczorajszą gazetę. Wykonane są w 100% z plastiku z recyklingu. Kosze VARIERA to kompletne rozwiązanie do sortowania, przechowywania i recyklingu w kuchni – od metalowych puszek po wczorajszą gazetę. Wykonane są w 100% z plastiku z recyklingu.