rynekmarka

IKEA wybuduje mieszkania w dwóch polskich miastach

IKEA zrobi konkurencję deweloperom. Spółka należąca do szwedzkiej firmy w ciągu roku planuje rozpocząć budowę mieszkań w dwóch polskich miastach. 

Vastint Poland należy do Inter IKEA Property Division, jednostki szwedzkiego giganta branży wnętrzarskiej, która zajmuje się budową i wynajmem nieruchomości. Dotychczas spółka postawiła w Polsce 8 biurowców na wynajem, m.in. centra Business Garden w Warszawie i w Poznaniu. To jednak dopiero początek.

W ciągu roku planujemy wystartować także z dwoma projektami mieszkaniowymi w Poznaniu i w Gdańsku - zapowiada Roger Anderson, dyrektora zarządzający Vastint Poland.

W tym celu Szwedzi kupili już dwa spore grunty w tych miastach. Niedaleko Starego Miasta w Gdańsku, przy prowadzącej do mariny ulicy Angielska Grobla, ma powstać cały kompleks mieszkalno-usługowy, który zajmie 6,5 ha. W Poznaniu natomiast spółka należąca do IKEA planuje zbudować 1700 mieszkań 10 minut od centrum miasta, na Łęgach Dębińskich, niedaleko Warty. Na razie nie wiadomo jeszcze jakie będą ceny mieszkań.

Strand East, Londyn Strand East, Londyn
Strand East, Londyn Strand East, Londyn

Spółki Grupy IKEA mają już doświadczenie w budowie osiedli mieszkaniowych w innych krajach, m.in. w Belgii i na Łotwie. Najbardziej ambitnym projektem szwedzkiego giganta jest jednak dzielnica Strand East, która powstaje w Londynie. Będzie się ona składać z 1200 domów, przestrzeni biurowej, hotelu, szkoły, przedszkola, szpitala i restauracji. Mieszkańcom 'zielonej' energii dostarczy elektrownia wodna.

Londyńską dzielnicę IKEA przetną kanały rzeczne i ścieżki rowerowe, a ruch samochodowy będzie ograniczony do autobusów i ambulansów.

Właściciele aut będą rozstawać się ze swoimi pojazdami w podziemnych parkingach, których sieć rozciągnie się pod całym osiedlem. Tradycyjne śmietniki zastąpi hydrauliczny system zasysania odpadków. 

Źródło: Money.pl

 

  • ommm
Baterie łazienkowe IKEA wyposażono w perlatory, które mogą zmniejszyć zużycie wody o 50%. Dzięki funkcji 'zimnego startu' modele GRANSKÄR, DALSKÄR, ENSEN i DANNSKÄR oszczędzają również do 30% energii. Baterie łazienkowe IKEA wyposażono w perlatory, które mogą zmniejszyć zużycie wody o 50%. Dzięki funkcji 'zimnego startu' modele GRANSKÄR, DALSKÄR, ENSEN i DANNSKÄR oszczędzają również do 30% energii.
Korzystając z szybkowaru VÄRDESÄTTA, możesz skrócić czas gotowania o połowę, co przekłada się na mniejsze zużycie energii. Dwa ustawienia pozwalają delikatnie i szybko gotować warzywa oraz mięso. Korzystając z szybkowaru VÄRDESÄTTA, możesz skrócić czas gotowania o połowę, co przekłada się na mniejsze zużycie energii. Dwa ustawienia pozwalają delikatnie i szybko gotować warzywa oraz mięso.
Kosze VARIERA to kompletne rozwiązanie do sortowania, przechowywania i recyklingu w kuchni – od metalowych puszek po wczorajszą gazetę. Wykonane są w 100% z plastiku z recyklingu. Kosze VARIERA to kompletne rozwiązanie do sortowania, przechowywania i recyklingu w kuchni – od metalowych puszek po wczorajszą gazetę. Wykonane są w 100% z plastiku z recyklingu.