rynek

IKEA rozpoczęła współpracę z kontrowersyjną projektantką mody

IKEA idzie w ślady H&M, rozpoczynając współpracę z projektantami mody. Na pierwszy ogień idzie Katie Eary, kontrowersyjna projektantka, która wcześniej współtworzyła kolekcje Kanye Westa.

Katie Eary znana jest z odważnych i dość kontrowersyjnych kolekcji streetwearowych (na jednej z jej koszulek pojawił się kucyk Pony ze wzwodem) i współpracy z Kanye Westem, który zachwycił się jej talentem i zaprosił do swojego teamu. Od 2011 roku Eary pracowała nad dwiema pierwszymi kolekcjami rapera. Teraz uwagę zwróciła na nią także IKEA.

Limitowana seria GILTIG z odważnymi wzorami projektantki ma być pierwszą z całej serii kolaboracji szwedzkiej marki z projektantami mody. 

W kolekcji znajdują się naczynia, meble i tekstylia z charakterystycznymi, rozwibrowanymi nadrukami znanymi z projektów Eary. Kolorowe ryby, koty, mózgi, gałki oczne, zakrwawione wampirze zęby. Jednym słowem IKEA trochę inaczej. Kolekcja, którą mieliśmy okazję zobaczyć w warszawskiej Kuchni Spotkań IKEA, wzbudza już w sieci sporo kontrowersji. Dlatego warto, aby każdy ocenił ją sam. Z niecierpliwością czekamy na następne kolaboracje IKEA z projektantami mody. 

IKEA
ikea
IKEA
ikea
ikea
ikea
ikea
ikea
  • ikea
Seria mebli wypoczynkowych SÖDERHAMN stanowi przykład optymalnego wykorzystania surowców. A dzięki płaskim paczkom, transport jest bardziej efektywny i przyjazny dla środowiska. Seria mebli wypoczynkowych SÖDERHAMN stanowi przykład optymalnego wykorzystania surowców. A dzięki płaskim paczkom, transport jest bardziej efektywny i przyjazny dla środowiska.
Biurko SKARSTA z regulacją wysokości pozwala z łatwością zmienić pozycję z siedzącej na stojącą. Badania dowodzą, że regularna zmiana pozycji podczas pracy pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Biurko SKARSTA z regulacją wysokości pozwala z łatwością zmienić pozycję z siedzącej na stojącą. Badania dowodzą, że regularna zmiana pozycji podczas pracy pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.
Łóżka, stoliki nocne i komody NORNÄS wykonane są z litego drewna sosny arktycznej pochodzącej z odpowiedzialnie zarządzanych lasów z dalekiej północy Szwecji. Łóżka, stoliki nocne i komody NORNÄS wykonane są z litego drewna sosny arktycznej pochodzącej z odpowiedzialnie zarządzanych lasów z dalekiej północy Szwecji.