rynektechnologia

Już wiemy, ile będzie kosztował rower IKEA

IKEA już w sierpniu wprowadzi do swoich sklepów linię lekkich i wytrzymałych rowerów miejskich. Znamy już szczegóły nowego produktu szwedzkiej marki.

Po rower do IKEA? Szwedzka firma systematycznie rozszerza swoją ofertę o nowe produkty. Oprócz niezliczonych artykułów ozdabiających wnętrza, domowych mebli i jedzenia już wkrótce będzie tam można kupić... rower. Firma już wcześniej eksperymentowała z jednośladami – już dwa lata temu w wyselekcjonowanych sklepach IKEA można było kupić elektryczny rower FOLKVÄNLIG.

Nowa propozycja IKEA to rower SLADDA, który powstał we współpracy z projektantami ze studia Veryday

– Nie chodzi nam tylko o to, żeby nasze produkty oraz proces ich wytwarzania były bezpieczne dla środowiska, to jest dziś oczywiste. Chcemy, by rzeczy z oferty IKEA mobilizowały naszych klientów do bardziej zrównoważonych zachowań. – tłumaczy Marcus Engman, design manager IKEA. Wytrzymały, miejski rower SLADDA ma namówić do przesiadki na rower również tych, którzy dotychczas przemieszczali się samochodem.

rower4

Firma zapowiada, że nowy rower jest łatwy w utrzymaniu, a dzięki aluminiowej ramie nie waży dużo.

Podstawową innowacją jest to, że klasyczny łańcuch został zastąpiony specjalną zębatą przekładnią pasową, która nie ulega korozji.

Dzięki tej zmianie na rowerze SLADDA można przejechać około 15 tys. kilometrów, czyli aż trzy razy więcej niż na rowerze ze zwykłym łańcuchem. Podwójna warstwa lakieru broni jednoślad przed zarysowaniami. Rower będzie dostępny w kolorze białym, w dwóch rozmiarach – na kołach 26- i 28-calowych. IKEA zapowiada, że rower odpowiedni będzie dla wszystkich powyżej 12 roku życia.

rower5

– SLADDA jest jak tablet z aplikacjami. To znaczy, że można go uzupełnić o kilka różnych akcesoriów wymyślonych tak, aby ułatwiały codzienne użytkowanie roweru – tłumaczy Oskar Juhlin ze studia Veryday. 

Wśród akcesoriów do roweru jest kosz, sakwa czy przyczepa.

Dzięki specjalnemu systemowi opartemu na klikaniu będzie je można przyczepić z łatwością. Projekt roweru uhonorowany został nagrodą Red Dot Design Award. Rower SLADDA ma pojawić się w sklepach w sierpniu tego roku, będzie kosztować około 699 euro.

rower2
rower1
  • nowa belka