rynek

Polak pokazuje, jak zbudować dom za 40 tys. zł

Wojciech Zatuszek zainicjował akcję 'Zbuduj sam dom', w ramach której chce udowodnić, że można postawić dom za 40 tysięcy złotych.

Ciekawe inicjatywy zasługują na wsparcie. I takiego właśnie wsparcia szuka w sieci Wojciech Zatuszek, który wraz ze swoimi znajomymi postanowił pokazać Polakom, że można zbudować dom za 40 tysięcy złotych.

To nie wszystko, pomysłodawca akcji twierdzi, że za taką kwotę można zbudować dom z materiałów wysokiej jakości, z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Projekt ma skupiać się wokół idei micro living i oszczędności – o których przecież nie ma mowy, kiedy kupując nieruchomość na kredyt musimy spłacać niemalże jego dwukrotność. Pan Wojtek wraz z architektem Tomaszem Nowackim z łódzkiej 'Grupy Bardzo Twórczej', projektantem wnętrz Patrykiem Machoniem, a także konstruktorami i specjalistami prawa budowlanego, opracowali projekt niewielkiego, 35-metrowego domu. Pomysłodawcy akcji twierdzą, że taki dom byłby idealny dla singla, pary, młodego małżeństwa lub rodziny z jednym dzieckiem.

Jako dom 'na start', ma pozwolić mieszkać w komfortowych warunkach przez kilka ładnych lat i zamiast ładowania pieniędzy w kredyt, umożliwić oszczędzanie na zakup gotówkowy.

Wszystko, czego potrzeba, by wybudować taki dom, to 40 tys. zł i niewielka działka (oczywiście w cenie nie zawiera się koszt działki czy przyłączenia mediów).

Zbuduj sam dom
Zbuduj sam dom

Dom zbudowany ma być w technologii szkieletowej, która gwarantuje wytrzymałość budynku porównywalną do tradycyjnego budownictwa, a jednocześnie jest niezwykle prosta.

Dzięki temu prawie każdy przy pomocy odpowiednich narzędzi jest w stanie sam zbudować dom, zaledwie w ciągu kilkunastu dni!

Zbuduj sam dom

Wojciech Zatuszek i jego współpracownicy chcą zrealizować projekt do 1 czerwca 2016. Do tego czasu pozostało kilka tygodni, w trakcie których pomysłodawcy szukają finansowego wsparcia.

Każdy, kto ich wesprze, otrzyma w zamian dokładną instrukcję prac wraz z listą materiałów potrzebnych do wykonania domu.

Po realizacji projektu w sieci umieszczone zostaną także dokładne filmy, pokazujące krok po kroku, jak przejść przez poszczególne etapy budowy. Więcej informacji możecie znaleźć tutaj.

Co myślicie o takim pomyśle?

Tekst: AS

Zbuduj sam dom
  • nowa belka