rynek

Domowa 'szklarnia' IKEA pozwoli ci hodować warzywa i zioła przez cały rok

IKEA kontynuuje roślinną ofensywę. Po zielonej kolekcji Studio Ganszyniec, szwedzka firma wprowadza do sklepów domową 'szklarnię', która ułatwia każdemu hodowanie warzyw i ziół przez cały rok.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o zaprojektowanej przez Studio Ganszyniec kolekcji IKEA ANVÄNDBAR. Składają się na nią produkty codziennego użytku wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów, które wspierają bardziej zrównoważony styl życia i wprowadzają do mieszkania więcej zieleni. To jednak nie koniec roślinnej ofensywy Szwedów. W kwietniu do sklepów firmy na całym świecie trafi zestaw ogrodnika KRYDDA/VÄXER. Ta mini 'szklarnia' umożliwia hodowanie roślin i warzyw w domu przez cały rok dzięki zastosowaniu hydroponiki. 

Hydroponika to alternatywny sposób uprawy roślin, w którym ziemia została zastąpiona ceramicznym, obojętnym chemicznie granulatem bogatym w sole mineralne.

Technologia jest całkowicie bezpieczna, tak hoduje się dziś większość warzyw, które jemy. Zastosowanie tego rozwiązania znacznie ułatwia domową hodowlę warzyw i ziół, bo granulat cały czas utrzymuje odpowiedni poziom nawodnienia. Tak uprawianych roślin właściwie nie da się przelać, trudniej też zapomnieć o podlewaniu, gdyż KRYDDA/VÄXER wyposażono w czujnik wilgoci. W zestawie zamontowano też specjalną lampę, która cały czas zapewnia roślinom odpowiednią ilość światła, nawet gdy 'szklarnia' znajduje się w zacienionym miejscu. Poniżej możecie zobaczyć jak działa nowy produkt IKEA. 

Zarówno KRYDDA/VÄXER, jak i kolekcja ANVÄNDBAR, to część nowej strategii firmy. Jeden z dyrektorów ogłosił niedawno, że IKEA doszła do ściany w produkcji tradycyjnych mebli, i żeby się dalej rozwijać, wejdzie na rynek zrównoważonych rozwiązań dla domu. W najbliższych latach w sklepach marki zobaczymy więcej podobnych produktów.

ikea
ikea
http://tenisufki.eu/media/kcfinder/images/ikea-indoor-garden_130316_11.gif
  • ikea
Seria mebli wypoczynkowych SÖDERHAMN stanowi przykład optymalnego wykorzystania surowców. A dzięki płaskim paczkom, transport jest bardziej efektywny i przyjazny dla środowiska. Seria mebli wypoczynkowych SÖDERHAMN stanowi przykład optymalnego wykorzystania surowców. A dzięki płaskim paczkom, transport jest bardziej efektywny i przyjazny dla środowiska.
Biurko SKARSTA z regulacją wysokości pozwala z łatwością zmienić pozycję z siedzącej na stojącą. Badania dowodzą, że regularna zmiana pozycji podczas pracy pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Biurko SKARSTA z regulacją wysokości pozwala z łatwością zmienić pozycję z siedzącej na stojącą. Badania dowodzą, że regularna zmiana pozycji podczas pracy pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.
Łóżka, stoliki nocne i komody NORNÄS wykonane są z litego drewna sosny arktycznej pochodzącej z odpowiedzialnie zarządzanych lasów z dalekiej północy Szwecji. Łóżka, stoliki nocne i komody NORNÄS wykonane są z litego drewna sosny arktycznej pochodzącej z odpowiedzialnie zarządzanych lasów z dalekiej północy Szwecji.