markamedia

IKEA trolluje swoich klientów, zamykając ich w sklepowych wnętrzach

Zgubiliście się kiedyś w labiryncie wnętrz IKEA. Szwedzka firma postanowiła zażartować z tego zjawiska, zamykając swoich klientów w boxach ekspozycyjnych.

Do IKEA nie da się wpaść 'na chwilę'. Nawet jeżeli dokładnie wiemy co chcemy kupić, i tak musimy przejść przez wszystkie ekspozycje, w międzyczasie kładąc się na łózkach. Firma bardzo o to dba, bo dzięki temu większość odwiedzających spontanicznie nabywa kilka dodatkowych produktów, a na końcu zagryza wnętrzarskie łowy hot dogiem lub talerzem klopsików. 

Dla wielu klientów, szczególnie tych nowych, labirynt dziesiątek wnętrz zaaranżowanych w IKEA, jest jednak nieco przytłaczający. 

Dlatego zwyczajnie się w nich gubią. Zdarzyło to np. mamie jednego z naszych redakcyjnych kolegów, która trzy razy okrążyła wszystkie ekspozycje na pierwszym piętrze sklepu, zanim znalazła zejście na dół. Norweski oddział IKEA postanowił zażartować z tego zjawiska. We współpracy z duetem komików Ylvis firma stworzyła w sklepie pokój, w którym można było łatwo uwięzić klientów na jakiś czas (ich reakcje były oczywiście nagrywane przez ukryte kamery). Trollując kupujących, IKEA po raz kolejny strollowała samą siebie, udowadniając, że dystans do marki, można łatwo przekuć w internetowy viral (wcześniej firma dała krytykowi literackiemu swój katalog do zrecenzowania).

  • domek
Biurko SKARSTA z regulacją wysokości pozwala z łatwością zmienić pozycję z siedzącej na stojącą. Badania dowodzą, że regularna zmiana pozycji podczas pracy pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Biurko SKARSTA z regulacją wysokości pozwala z łatwością zmienić pozycję z siedzącej na stojącą. Badania dowodzą, że regularna zmiana pozycji podczas pracy pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.
Seria mebli wypoczynkowych SÖDERHAMN stanowi przykład optymalnego wykorzystania surowców. A dzięki płaskim paczkom, transport jest bardziej efektywny i przyjazny dla środowiska. Seria mebli wypoczynkowych SÖDERHAMN stanowi przykład optymalnego wykorzystania surowców. A dzięki płaskim paczkom, transport jest bardziej efektywny i przyjazny dla środowiska.
Łóżka, stoliki nocne i komody NORNÄS wykonane są z litego drewna sosny arktycznej pochodzącej z odpowiedzialnie zarządzanych lasów z dalekiej północy Szwecji. Łóżka, stoliki nocne i komody NORNÄS wykonane są z litego drewna sosny arktycznej pochodzącej z odpowiedzialnie zarządzanych lasów z dalekiej północy Szwecji.