kulturamedia

IKEA wypuszcza własną kolorowankę dla dorosłych

IKEA przyłącza się do mody na kolorowanki! W jej wersji pokolorować można znane ze sklepów firmy meble i akcesoria.

Kolorowanki dla dorosłych na dobre zadomowiły się już na księgarnianych półkach, a niektórzy uważają je wręcz za współczesną formę medytacji. Jedna z pierwszych tego typu pozycji – książka 'Tajemy ogród' Johanny Basford – w ciągu dwóch lat od premiery przełożona została na 14 języków, a na całym świecie sprzedało się ponad milion egzemplarzy. Basford sądzi, że dorośli pokochali kolorowanki dlatego, że dzięki nim mogą powrócić do czasów dzieciństwa, uspokoić się, odstresować oraz oderwać od pracy i obowiązków. Teraz do mody na książki do kolorowania przeznaczone dla dojrzałych odbiorców przyłączyła się IKEA.

Amerykański oddział IKEA na swojej stronie internetowej umieścił pięć stron kolorowanki, które można pobrać i samodzielnie wydrukować.

Na obrazkach do pokolorowania znajdują się dostępne w IKEA meble i akcesoria zaaranżowane we wzory przypominające mandale. Ci, którzy już wydrukowali obrazki, chwalą się efektami kolorowania na Instagramie, tagując swoje zdjęcia jako #colorwithIKEA. Firma twierdzi, że nie planuje w najbliższym czasie wydania kolorowanki, którą będzie można kupić w jej sklepach. Niewykluczone jednak, że jeśli zainteresowanie tą inicjatywą będzie wysokie, IKEA w przyszłości wypuści więcej stron do pokolorowania.

ikea1
ikea3
ikea2
ikea
reduce
  • nowa belka