rynek

10 przykładów dobrego designu, który powinien znaleźć się w domu miłośnika whisky

Jak urządzić wnętrze domu, tak aby połączyć elegancję i klasę charakteryzującą każdego wielbiciela złotego trunku? Oto 10 przykładów dobrego designu, który powinien znaleźć się w waszych domach.

1. Parawanowy gabinet

barek

Barek, który zupełnie nie przypomina tradycyjnej skrytki na alkohol, ale raczej zalicza się do dzieł sztuki współczesnej. Ten parawanowy gabinet zaprojektowany przez Thomasa Schneidera został wykonany z papieru złożonego w harmonijkę, który oplata się wokół drewnianej podstawy z wysuwaną półeczką.

Lekkości nadaje mu sama konstrukcja, ale także użyte materiały i kolorystyka.

2. Lustro z beczki

lustro

A gdyby tak każdego dnia przeglądać się w dnie beczki?

Na jej dnie można przecież zainstalować lustro, a następnie powiesić je z beczkową ramą na ścianie. Taki gadżet będzie idealnie pasować do minimalistycznych pomieszczeń.

3. Krzywa wieża Ballantine's

ballantines

Marka Ballantine's stworzyła niecodzienną zastawę do serwowania whisky. Szklanka, miseczka na lód, karafka na wodę i łyżeczka to z pozoru zwyczajne naczynia, ale w połączeniu stanowią komplet, który z pewnością będzie stanowił atrakcję na niejednym spotkaniu.

Ustawione jedno na drugim tworzą piramidę, która wydaje się zaraz przewrócić, ale w rzeczywistości jest bardzo stabilna.

Propozycja podania tylko dla gości o mocnych nerwach!

4. Barek pamiętający czasy PRL

barek

Ten barek mógłby stać w garderobie każdej gwiazdy rocka.

Oczywiście z odpowiednią zawartością! Mebel ze szklanym frontem i otwieranymi od góry drzwiczkami jest zarazem elegancki, jak i odważny. Pazura dodaje mu druciany klosz lampki, która oświetla skarby znajdujące się wewnątrz. Marka Rockstar zadbała o najlepszą jakość drewna (orzech amerykański i czarny dąb), a także dopracowane detale. Do polskiej wersji takiego meblarskiego cacka idealnie nadawałyby się PRL-owskie gabinety-patyczaki.

5. Koślawe szklaneczki

glasses

Podstawą produktów marki Duralex Pikardia Glass jest tradycyjny model szklanek do whisky. Jednak jeden etap w całym procesie wytwarzania zaważył na tym, że powstało z nich szkło wyjątkowe.

Szklanki zostały poddane bardzo wysokiej temperaturze, a przez to zmieniły swoją formę – wyglądają jakby topniały na naszych oczach.

W ten sposób udało się otrzymać naczynia, z których każde charakteryzuje się innym kształtem.

Cena: komplet 6 szklanek – 65 funtów.

6. Usiąść na beczce

krzeslo

Wszyscy już widzieli stoły zrobione z beczek. Co powiedziecie zatem na beczkowe siedzenie?

Wystarczy kilka listew ze starej beczki i wygodne siedzisko.

Efekt? Oryginalne krzesło, które będzie pasować nawet do surowego wnętrza.

Cena: 995 dolarów.

7. Deska dosłownie i w przenośni

deska

Są też maniacy beczek, którzy z beczki potrafią stworzyć wszystko. Oprócz stabilnych siedzisk konstruują też... pojazdy.

Jednym z nich jest skateboard z serii 'BarrelWorks Project', czyli dzieł rzemieślniczych wyprodukowanych przez duet New Holland.

I nawet jeśli ktoś będzie się bał na niej jeździć, może ona stanowić oryginalny element dekoracji wnętrza mieszkania.

Cena: 200 dolarów.

8. Zagłówek-mozaika

zaglowek

Zagłówek drewnianej ramy łóżka nie musi być nudny – może on być ciekawą ozdobą w całej aranżacji wnętrza. Miłośnicy whisky powinni sięgnąć po drewno bliskie ich sercu, a mianowicie deski pochodzące ze starych beczek.

Pociętą na drobne kawałki beczkę można na nowo połączyć w niepowtarzalną mozaikę.

Dzięki niej sypialnia może zyskać zupełnie nowe oblicze.

9. Whisky Wedge

whisky wedge

Ciekawy design wnętrza to także przykuwające wzrok detale – również podczas spotkań towarzyskich. Dlatego swoim gościom warto podać drinka w odpowiedniej oprawie, np. z nietypową kostką lodu.

Whisky Wedge to najlepsze chłodzenie whisky – lód przechodzący po przekątnej szklanki wolno topnieje i tym samym długo utrzymuje niską temperaturę napoju.

Nie musimy chyba jeszcze dodawać, że ten lodowy stok przy okazji wygląda wyjątkowo efektownie.

Cena: 18 dolarów.

10. Plakat na cześć złotego trunku

plakat

Plakat, który powinien zawisnąć w każdym domu miłośnika whisky i dobrej typografii.

Ta estetyczna grafika dopiero po przyjrzeniu się kształtowi liter ujawnia swoje przesłanie.

reduce
  • nowa belka