rynek

Ty właśnie jedziesz do biura, a ona zarabia 125 tys. zł rocznie, przytulając pandy

Chcielibyście spędzać całe dnie na przytulaniu pand i jeszcze dostawać za to niezłe pieniądze?

Były kozy czas na pandy! Chińskie Centrum Badań i Ochrony Pandy Wielkiej w Ya'an zatrudnia osobę, która w ramach pracy przytula i głaszcze te słodkie zwierzęta. Za wykonywanie tego zajęcia dostaje podobno aż 200 tys. juanów (ok. 125 tys. złotych) rocznie. Oprócz tego Centrum finansuje jej wyżywienie i zakwaterowanie oraz udostępnia samochód.

Wymagania na stanowisko profesjonalnego przytulacza pand są skromne: trzeba mieć więcej niż 22 lata i podstawową wiedzę o pandach.

Dodatkowo potrzebna jest również umiejętność fotografowania oraz pisania krótkich tekstów.

hugger-panda-nanny-best-job-protection-research-center-gif-1

 Dużo osób w naszym centrum wykonuje podobną pracę, ale wynagrodzenie nigdy nie było tak wysokie. Chcemy, by więcej osób zwróciło uwagę na sytuację pand wielkich – mówi Heng Yi z Centrum w Ya'an. Choć pracownicy podkreślają, że ta praca nie jest taka łatwa jak się wydaje – wymaga wytrwałości, a jedzenie w bazie nie jest zróżnicowane – trudno chyba o przyjemniejsze zajęcie.

W 2014 roku na wolności żyły zaledwie 1884 pandy.

Dzięki ochronie tego gatunku liczba pand zwiększyła się od lat 80-tych o 40 proc. Jednak pandy wciąż są gatunkiem zagrożonym – rozmnażają się niechętnie, a naukowcy przewidują, że zmiany klimatycznie wpłyną na wyginięcie bambusa, który stanowi podstawę ich pożywienia.

reduce
  • nowa belka