rynek

IKEA pracuje nad ścianami przesuwnymi, które powiększą małe mieszkania

Mieszkanie wydawało się znacznie większe od mojego, choć w rzeczywistości było mniejsze o 20 m2 – przyznaje jeden z testerów nowego rozwiązania IKEA. 

Spowolnienie gospodarcze, wysokie ceny nieruchomości i utrudniony dostęp do kredytów sprawiły, że staliśmy się bardziej mobilni i słabiej przywiązani do miejsca. Mniej też skupiamy się na warunkach, w jakich funkcjonujemy, bo istotne stały się praktyczne wartości - ma być przede wszystkim ekonomicznie i funkcjonalnie.

Marzenia o wielkich domach i działkach ustąpiły miejsca myśleniu o jak najmniejszych przestrzeniach, które mogą tak samo zaspokoić nasze potrzeby, ale zrobią to mniejszym kosztem.

W związku z tym pojawia się coraz więcej specjalnych rozwiązań dla małych przestrzeni. Jak grzyby po deszczu na rynek trafiają m.in. wielofunkcyjne meble, które oszczędzają miejsce. Wiele z nich wprowadza IKEA, która świetnie odnalazła się w nowej rzeczywistości. Meble to jednak nie wszystko. Według The Wall Street Journal szwedzka firma pracuje nad lekkimi ścianami przesuwnymi, które sprawią, że nasze kawalerki i mieszkania dwupokojowe staną się bardziej funkcjonalne niż kiedykolwiek wcześniej. Rozwiązanie jest obecnie testowane w w Malmö. – Mieszkanie wydawało się znacznie większe od mojego, choć w rzeczywistości było mniejsze o 20 m2 - przyznaje jeden z testujących. Ściany przesuwne mają się pojawić w sklepach IKEA za około 3 lata. Nie martwcie się, nie będą składane, do ich instalacji potrzebna będzie specjalna ekipa.

http://images.mentalfloss.com/sites/default/files/styles/insert_main_wide_image/public/5to1_1.gif
reduce