rynekmarkamedia

IKEA pokazuje zabawki, nad którymi pracowała z twórcami Shreka i Madagaskaru

Kolekcji IKEA LATTJO, która ma inspirować dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy, towarzyszą dedykowane animacje stworzone przez twórców Shreka i Madagaskaru.

Wczoraj Anna Trawka, pedagog i terapeutka prowadząca bloga nebule.pl, wybrała dla nas 10 prezentów wspierających rozwój dziecka. Zestawienie opracowała w oparciu o zasady Montessori, metody, w której najważniejsze są zmysły, doświadczenia oraz rozbudzenie naturalnej ciekawości i wyobraźni dziecka. W ten nurt wpisuje się również nowa kolekcja IKEA LATTJO, która ma inspirować do wspólnej zabawy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Na LATTJO składa się szeroka gama analogowych gier i zabawek zachęcających do aktywności ruchowej, małych instrumentów muzycznych oraz akcesoriów do odgrywania ról.

Wiemy, że ludzie nie tylko chcą, ale potrzebują więcej zabawy. Wg naszych badań 50 proc. dorosłych chciałoby umieć rozbudzać w sobie wewnętrzne dziecko na czas zabawy z najmłodszymi. Prawie wszyscy rodzice i ich pociechy chcieliby natomiast spędzać więcej czasu na wspólnej zabawie – tłumaczy Maria Thorn, manager działu dziecięcego w IKEA. Szwedzka firma postanowiła im w tym dodatkowo pomóc, promując kolekcję LATTJO oryginalną kampanią content marketingową.

Przy kolekcji LATTJO od początku pracowali też specjaliści z DreamWorks Animation, wytwórni filmowej, w której powstał m.in. Shrek i Madagaskar (mają rozmach). Stworzyli oni serię klasycznych, niezwykle kolorowych animacji, w których pojawiają się bohaterowie kolekcji IKEA (m.in. orzeł, który boi się wysokości).

Specjaliści z DreamWorks Animation wykorzystali swoją umiejętność opowiadania historii, by 'ożywić' postacie ze świata LATTJO w wyobraźni dzieci i ich rodziców.

– Uwielbiamy dobre historie! Ekipa DreamWorks Animation pomogła nam opowiedzieć historię LATTJO, a LATTJO pomoże naszym klientom stworzyć ich własne opowieści podczas zabawy – komentuje Cindy Andersen, business manager działu dziecięcego IKEA. Poniżej możecie zobaczyć wybrane zabawki i animacje. Więcej na temat kolekcji tutaj. Kolejne animacje regularnie pojawiają się na kanale IKEA na YouTube.

Kostium Orła IKEA LATTJO - 104,97 zł Kostium Orła IKEA LATTJO - 104,97 zł
Strój nietoperza IKEA LATTJO - 99,97 zł; Perkusja LATTJO - 49,99 zł Strój nietoperza IKEA LATTJO - 99,97 zł; Perkusja LATTJO - 49,99 zł
Zabawkowe instrumenty muzyczne IKEA LATTJO Zabawkowe instrumenty muzyczne IKEA LATTJO
zabawa
Przebrania IKEA LATTJO Przebrania IKEA LATTJO
gra
Gry i akcesoria IKEA LATTJO Gry i akcesoria IKEA LATTJO
Strój robota IKEA LATTJO - 129,96 zł
  • nowa belka