Promocja

Najmodniejszy dodatek listopada? Wąsy!

Wąsy też mają swoje święto! Trwa Movember – miesiąc, w którym mężczyźni zapuszczają zarost i zaczynają dbać o swoją męskość.

Każdy zarost jest piękny i męski – szczególnie w listopadzie. Dlaczego? Bo trwa Movember! W ramach tej wyjątkowej akcji mężczyźni na całym świecie zapuszczają zarost i wymieniają się zdjęciami swoich wąsów. Po co? Żeby zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze, zdrowie jest modne, a faceci powinni dbać o to, co mają… najcenniejszego.

Innymi słowy listopad to miesiąc, w którym przypomina się panom, że mają zadbać o swoją męskość i stosować profilaktykę onkologiczną.

Po drugie, wspieranie akcji społecznych może być dobrą zabawą. Movember skupia się głównie wokół Panów, ale również Paniom zdarza się w listopadzie od czasu do czasu zalotnie podkręcić wąsa.

movember

Jak to wszystko się zaczęło? Nazwa akcji pochodzi z połączenia dwóch angielskich słów: moustache (wąsy) oraz November (listopad). Jej inicjatorami jest grupa przyjaciół z Australii, którzy w 2003 roku postanowili przywrócić odpowiednią rangę męskiemu zarostowi. Namówili więc znajomych, by przez cały listopad zapuszczali wąsy. Akcja spotkała się z tak olbrzymi zainteresowaniem, że postanowili wykorzystać ją, do wspierania innej ważnej męskiej sprawy – profilaktyki raka jąder i prostaty. Jak wygląda Movember w Polsce? Wąsate szaleństwo już się zaczęło.

W mediach społecznościowych hulają zdjęcia wąsatych mężczyzn i kobiet oznakowane #jamesonmovember.

O akcji wąsaczy można dowiedzieć się więcej na stronie www.movember.org.pl oraz w wybranych barbershopach, gdzie zaplanowane są męskie rozmowy o zdrowiu i całej kampanii.

movember
jameson

Warto też wpaść na naszą imprezę, która odbedzie się w Warszawie 28 listopada w knajpie Znajomi Znajomych. Oprócz świetnej zabawy zbierane będą fundusze na rzecz akcji Movember Polska 2015, które zostaną wykorzystane do opracowania edukacyjnej książki dla panów, by wiedzieli jak prawidłowo dbać o 'męskie sprawy'.

Goście będą mieli okazję do zrobienia sobie 'wąsatego' zdjęcia w towarzystwie irlandzkiej whiskey Jameson.

Chcesz wesprzeć Movember? Zapuść lub doczep wąsy, zrób sobie zdjęcie i oznacz #jamesonmovember.

whisky

Do 30 listopada trwa konkurs zorganizowany przez markę Jameson. Co tydzień do wygrania jest 15 party boxów, które rozkręcą każdą imprezę. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy kupić jedną z butelek irlandzkiej whiskey Jameson, zachować dowód zakupu i wypełnić formularz konkursowy znajdujący się na stronie www.wygrajpartybox.pl. Spośród osób, które zarejestrują się na stronie akcji i udzielą najciekawszej odpowiedzi na pytanie 'Dlaczego party box powinno znaleźć się na Twojej imprezie?' Jury konkursu wybierze zwycięzców, do których trafią wyjątkowe nagrody od marki Jameson.

  • whisky